zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 20 stycznia 2022

Tester Gier i Pandemic Outbreak zagrają w Bydgoszczy

3.01.2022 13:14  autor: Verghityax, źródło: profil Pandemic Outbreak na Facebooku

W bydgoskim klubie "Wiatrakowa" odbędzie się ósma odsłona "Metalowego Początku Roku". Tym razem na scenie zaprezentują się formacje Tester Gier, Pandemic Outbreak, Deathinition, Pandrador i Interferences. Data wydarzenia to 15 stycznia 2022 roku.

Ostatni album Testera Gier, zatytułowany "Wielkie kontrakty, duże wytwórnie", ukazał się 8 października 2021 roku, za sprawą Brain Dead Familia. Na zawartość płyty składa się dwanaście kompozycji, które powstały w "No Fear Records". Okładkę namalował Jerzy Kurczak.

Tester Gier powstał w 2012 roku, po rozpadzie Świniopasa. W skład weszli Gruby na gitarze, Mycu na basie, Paweł Raab na perkusji oraz Swiniowiec Milano i Przemek na wokalu. W 2013 roku kwintet zadebiutował EP-ką "Speed Metal". Od tego czasu w grupie nastąpiło kilka przetasowań personalnych i Gruby pozostaje jej jedynym stałym członkiem.

Pandemic Outbreak ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Skulls Beneath the Cross". Składający się z jedenastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio 147". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Maciej Nejman. "Skulls Beneath the Cross" ukazał się 26 czerwca 2021 roku za sprawą Awakening Records.

Pandemic Outbreak reaktywował się w 2020 roku - do składu powrócili gitarzysta i wokalista Menzel oraz perkusista Rezus. Materiał na "Skulls Beneath the Cross" muzycy nagrali we dwójkę. Tymczasem do grupy dołączyli Paweł Snarski na gitarze rytmicznej i Kotwa na basie.

Thrashmetalowy Deathinition założono w 2008 roku w Bydgoszczy. Po demówce i EP-ce, w styczniu 2017 roku zespół wydał swój pierwszy longplay, zatytułowany "Online". Dyskografię grupy zamyka singiel "Biochemical", wypuszczony w 2021 roku.

Deathmetalowa formacja Pandrador ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny". Premiera płyty miała miejsce 19 czerwca 2020 roku. Sesja nagraniowa odbyła się na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku w "Heinrich House Studio". Tam materiał został również poddany miksom i masteringowi. Okładkę przygotowała Aleksandra Łata.

15.01 - Bydgoszcz, "Wiatrakowa"
Start: 18:00

Komentarze
Dodaj komentarz »