zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 15 sierpnia 2022

CETI podał szczegóły nowego albumu

11.01.2022 19:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Metal Mind Productions i CETI na Facebooku

Ostatecznie bez udziału Marii "Marihuany" Wietrzykowskiej zespół CETI nagrał swój dwunasty album. Materiał zatytułowany po prostu "CETI" wydany zostanie 25 lutego 2022 roku przez Metal Mind Productions.

Heavymetalowy CETI powstał w 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka jako jego projekt poboczny, jednak wkrótce potem wokalista rozstał się z Turbo i skupił na nowej formacji. Razem z nim trzon grupy stanowi grająca na klawiszach Maria "Marihuana" Wietrzykowska. Ostatni album zespołu, zatytułowany "Oczy martwych miast", ukazał się 21 lutego 2020 roku nakładem Metal Mind Productions.

Pierwsza część sesji nagraniowej kolejnego długograja CETI odbyła się od 20 do 23 lipca 2021 roku. W tym czasie swojego partie zarejestrowali perkusista Piotr Szpalik, dla którego jest to studyjny debiut z zespołem Grzegorza Kupczyka, basista i główny kompozytor Tomasz Targosz oraz gitarzyści Jakub Kaczmarek i Bartosz Sadura. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, CETI pracował w częstochowskim "MP Studio", pod okiem Mariusza Piętki.

"CETI" będzie pierwszym albumem grupy, na którym nie zagrała Maria "Marihuana" Wietrzykowska. W sierpniu 2021 roku zespół wyjawił, że instrumentalistka ma problemy zdrowotne. Sama Marihuana dodała później, że związane są one z rękami, a rekonwalescencja może potrwać do 2022 roku.

Na "CETI" znajdzie się 37 minut muzyki. Wokalista i autor tekstów Grzegorz Kupczyk opisał nowy materiał jako zadziorniejszy.

Lista utworów:

1. Głos krwi
2. Horyzont życia
3. Zaraza
4. Adrenalina
5. Portret
6. Pajac
7. Posłańcy
8. Syn przestworzy
9. Po drugiej stronie życia

Tagi: CETI
Komentarze
Dodaj komentarz »