zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Polskie zespoły w hołdzie Carnivore

18.01.2022 20:31  autor: Verghityax, źródło: Putrid Cult

Wytwórnia Putrid Cult we współpracy z zinem R'Lyeh wydała "Tribute to Carnivore - Thermonuclear Warriors of the Fourth Reich". Premiera wydawnictwa miała miejsce 15 grudnia 2021 roku.

Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji Carnivore - dawnego zespołu Petera Steele'a sprzed czasów Type O Negative - w interpretacji polskich zespołów. W przedsięwzięciu udział wzięły Offence, Corpse Chamber, Gruzja, War-Saw, Khtonic Cerviikis, Terrordome, Neolith, Tester Gier, Tiran, Bunker 66, Forza Diablo i Extinkt. Na okładce znalazło się zdjęcie tatuażu Hellscreamarossa, wokalisty Offence. Fotografię wykonał Maciej Mutwil.

Lista utworów:

1. Race War - Offence
2. Thermonuclear Warrior - Corpse Chamber
3. Jesus Hitler - Gruzja
4. God Is Dead - War-Saw
5. Inner Conflict - Khtonic Cerviikis
6. Angry Neurotic Catholics - Terrordome
7. Carnivore - Neolith
8. S.M.D. - Tester Gier
9. Predator - Tiran
10. Male Supremacy - Bunker 66
11. Legion of Doom - Forza Diablo
12. Sex and Violence - Extinkt

Carnivore powstał w 1983 roku - grupę powołali do życia Peter Steele, Keith Alexander i Louis Beato. Rok później trio wypuściło debiutancką demówkę, by w roku 1985 wydać swój pierwszy pełnoprawny album studyjny, zatytułowany po prostu "Carnivore". Jakiś czas później Keith Alexander rozstał się z kapelą, niezadowolony z nowego kierunku muzycznego, jaki obrali jego koledzy. Nowym gitarzystą zespołu został Marc Piovanetti i w tym składzie Carnivore nagrał swój drugi i ostatni album, "Retaliation". W 1987 roku formacja przestała istnieć.

Carnivore doczekał się dwóch reaktywacji, jednak żadna z nich nie zaowocowała realizacją nowego materiału.

Komentarze
Dodaj komentarz »