zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Gene Hoglan opuszcza Testament

22.01.2022 08:01  autor: mando, źródło: profile Testamentu i Gene'a Hoglana na Facebooku, dodane przez czytelnika

Testament wydał 21 stycznia 2022 roku oświadczenie, w którym informuje o rozstaniu z perkusistą Gene'em Hoglanem. Powodem zakończenia współpracy są różne zobowiązania bębniarza, które coraz trudniej pogodzić z planami zespołu. Obie strony zapewniają, że rozstają się w przyjaźni.

Testament, Kraków 27.03.2013, fot. Verghityax
Testament, Kraków 27.03.2013, fot. Verghityax

Oficjalny komunikat Testamentu głosi: "Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Gene Hoglan zasiadał na naszym perkusyjnym tronie przez dziesięć lat, kilka albumów i niezliczoną ilość tras koncertowych. Niestety, dodatkowe trasy koncertowe i solowe przedsięwzięcia, w których uczestniczy nasz brat Gene w 2022 roku, kolidują z nowo zaplanowanymi, po dwóch latach pandemicznego przestoju, terminami Testamentu. Zamiast kolejnych zmian terminów przez Testament lub rezygnacji Gene'a z własnych planów, podjęliśmy decyzję o polubownym rozstaniu. Rozumiemy, że to oświadczenie może powodować pewne rozczarowanie, ale zapewniamy: nie ma żadnego dramatu, relacje między nami pozostają dobre. Gene rozpoczyna nowy rozdział, dziękujemy mu z całego serca za wniesienie najpotężniejszych uderzeń perkusji do Testamentu i heavy metalu. Nie mamy wątpliwości, że będzie je kontynuował, w swoim niepowtarzalnym stylu. Gene Hoglan na zawsze pozostanie w rodzinie i zapraszamy wszystkich, aby przyłączyli się do nas i życzyli mu wszystkiego najlepszego na przyszłość!".

Perkusista oświadczył: "To było wspaniałe dziesięć lat, jednak nadszedł czas, abym opuścił potężny Testament. Wszystko sprowadza się do tego, że trudno pogodzić plany zarobionych kolesi. Życzę Chuckowi, Ericowi, Alexowi i Steviemu D wszystkiego najlepszego, bo dalej będą miażdżyć. Wkraczam w nowy, ekscytujący rozdział mojej kariery. Przyznaję, jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać wszystkich nowych możliwości, które przyniosą najbliższe miesiące i lata. Jeszcze raz życzę moim przyjaciołom i rodzinie z Testamentu oraz jego ekipie fantastycznej przyszłości i wszystkiego najlepszego w 2022 roku i kolejnych latach. Dziękuję, Panowie, za znakomitą, wspólną jazdę".

Gene Hoglan dołączył do zespołu w 2011 roku i nagrał z nim trzy albumy studyjne: "Dark Roots of Earth" z 2012 roku, "Brotherhood of the Snake" z 2016 roku i "Titans of Creation" z roku 2020. Z Testamentem współpracował już wcześniej. W 1997 roku zarejestrował partie perkusji na płytę "Demonic". Zespół nie podał jeszcze nazwiska jego następcy.

Tagi: Testament
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Gene Hoglan opuszcza Testament
PrivateEcoo (gość, IP: 178.235.185.*), 2022-01-22 17:16:59 | odpowiedz | zgłoś
Jak na Testament to w sumie standard. Ciekawe, czy teraz dadzą szansę komuś "spoza listy", choć ten band to raczej pewna chałtura więc raczej przyjdzie któryś ze sprawdzonych wyrobników.
Swoją drogą takie pełne ekscytacji i krągłych słówek oświadczenia to osobna kategoria literackiej tandety. Jakby tak to zebrać po zespołach na przestrzeni lat i opatrzeć komentarzami o faktycznym przebiegu wypadków to ubaw byłby po pachy.
re: Gene Hoglan opuszcza Testament
levo (gość, IP: 89.187.245.*), 2022-01-23 12:13:36 | odpowiedz | zgłoś
czyżby Paul Bostaph?
re: Gene Hoglan opuszcza Testament
Bungo (gość, IP: 149.156.110.*), 2022-01-22 11:00:39 | odpowiedz | zgłoś
Żałuję,że Hoglan nie nagrał z Testamentem The Gathering. Byłby sztos, teraz przyzwoitych wersji numerów z tego albumu trzeba szukać w wydaniu live ;-) Natomiast Testament ostatnie 2 albumy wydał nietęgie, mam nadzieję, że Hoglan będzie miał szansę nagrać niedługo coś na poziomie swoich możliwości..