zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Scorpions pokazał klip do tytułowego "Rock Believer"

22.01.2022 09:24  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Zespół Scorpions wypuścił teledysk do "Rock Believer", tytułowego utworu z nadchodzącego albumu studyjnego. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 25 lutego 2022 roku.

Obraz wyreżyserowali Joern Heitmann i Hinrich Pflug.

Materiał "Rock Believer" zarejestrowany został w "Peppermint Park Studios" w Hanowerze, z pomocą Hansa-Martina Buffa. Miksy wykonał Michael Ilbert w "Hansa Studios" w Berlinie.

Lista utworów:

1. Gas in the Tank
2. Roots in My Boots
3. Knock 'Em Dead
4. Rock Believer
5. Shining of Your Soul
6. Seventh Sun
7. Hot and Cold
8. When I Lay My Bones to Rest
9. Peacemaker
10. Call of the Wild
11. When You Know (Where You Come From)
12. Shoot for Your Heart
13. When Tomorrow Comes
14. Unleash the Beast
15. Crossing Borders

Scorpions powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze z inicjatywy gitarzysty Rudolfa Schenkera. Początkowo założyciel grupy sam zajmował się wykonywaniem partii wokalnych. Stały skład zaczął się kształtować w roku 1969 wraz z dołączeniem wokalisty Klausa Meine i drugiego gitarzysty Michaela Schenkera, młodszego brata Rudolfa.

Swój pierwszy sukces komercyjny grupa osiągnęła po wydaniu szóstego longplaya studyjnego, pt. "Lovedrive". Dopiero jednak w 1984 roku Scorpions zaistniał na arenie międzynarodowej - za sprawą albumu "Love at First Sting", na którym znalazły się takie hity, jak "Love You Like a Hurricane", "Still Loving You" i "Big City Nights".

W ciągu trwającej pięćdziesiąt lat kariery muzycy Scorpions wydali osiemnaście longplayów studyjnych i sześć koncertowych. Szacuje się, że sprzedali pomiędzy 75 a 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Ich ostatnim dokonaniem jest studyjny "Return to Forever". Album został zarejestrowany w Szwecji. W rolę producentów wcielili się Martin Hansen i Mikael Nord Andersson.

We wrześniu 2016 roku muzycy Scorpions ogłosili, że do składu na stałe dołączył Mikkey Dee, dawny bębniarz Motorhead. Zastąpił on na tym stanowisku Jamesa Kottaka.

Przypominamy, że Scorpions zapowiedział światową trasę koncertową, pod szyldem "Rock Believer World Tour 2022". W jej ramach zaplanowano jeden przystanek w Polsce - występ odbędzie się 28 maja w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

28.05 - Kraków, "Tauron Arena"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 239 zł
Golden Circle - 295 zł
Trybuna dolna - 355 zł
Trybuna górna - 355 zł
Trybuna górna tył - 225 zł

Tagi: Scorpions
Komentarze
Dodaj komentarz »