zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

Marduk wystąpi we Wrocławiu i Zabrzu

8.02.2022 16:50  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Marduk zapowiedział drugą cześć jubileuszowej trasy, pod szyldem "30th Anniversary Tour". W jej ramach formacja dwukrotnie wystąpi w Polsce: 25 maja 2022 roku we Wrocławiu i 29 maja w Zabrzu.

Marduk promuje obecnie swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku, za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji, a obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson.

W grudniu 2019 roku Magnus "Devo" Andersson postanowił rozstać się z Mardukiem, po piętnastu latach współpracy. Przyczyną było zmęczenie koncertowym trybem życia oraz chęć skupienia się na pracy w studiu. Jego miejsce w formacji zajął Joel Lindholm z Ondskapt.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

25.05 - Wrocław, "Akademia"
29.05 - Zabrze, "CK Wiatrak"

Tagi: Marduk
Komentarze
Dodaj komentarz »