zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Brudny Skurwiel i Aquilla w "Leśniczówce"

21.02.2022 20:04  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Agencja Black Silesia Productions ogłosiła skład "Night of the Reaper II". Na wydarzeniu zagrają zespoły Brudny Skurwiel i Aquilla, którym ostatecznie nie udało się wystąpić na pierwszej edycji, a także Crippling Madness. Koncert odbędzie się 25 lutego 2022 roku w chorzowskim klubie "Leśniczówka".

Brudny Skurwiel, Katowice 3.02.2017, fot. Verghityax
Brudny Skurwiel, Katowice 3.02.2017, fot. Verghityax

W sierpniu 2021 roku Brudny Skurwiel wypuścił premierowy utwór "Thrashfire!". Został on zarejestrowany 14 kwietnia 2021 roku na setkę w "Studio Młyn". Podczas kwietniowej sesji nagraniowej zespół zrealizował również cover utworu Bathory, który znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie, zatytułowanym "Storm of Damnation - Polish Tyrants Tribute to Bathory". Album trafi do sprzedaży za sprawą Putrid Cult.

Brudny Skurwiel powstał w 2013 roku. Tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Formacja wypuściła debiutancką kasetę, pt. "Thrashing Violence!", a następnie kolejne dwie demówki ("Fuck & Thrash" i "Satanik Thrash!") oraz split z Nunslaughter na winylu. W roku 2016 skład opuścił wokalista Fapi, a jego obowiązki przejął gitarzysta Łąka.

Aquilla promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Mankind's Odyssey". Wydawnictwo ukazało się 22 lutego 2022 roku, pod egidą Ossuary Records i Jawbreaker Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, w tym nagrany na nowo singiel "Zero" z 2016 roku. Sesja odbyła się w "Demontażownia Studio", pod okiem Damiana Biernackiego. Okładkę przygotowała Amelia Woroszył.

Aquilla rozpoczęła działalność w 2015 roku. Rok później zespół zadebiutował singlem "Zero", który znalazł się również na EP-ce "The Day We Left Earth", opublikowanej w 2017 roku. Po dwóch latach kwintet wydał kolejną EP-kę, pt. "Saviors of the Universe".

W skład Aquilli wchodzą obecnie Blash Raven na wokalu, Kris Invader na gitarze prowadzącej, Chris Scanner na gitarze rytmicznej, Hippie Banzai na basie i Pete Slammer na perkusji.

Crippling Madness to thrashmetalowa formacja z Białej Podlaskiej. W roku 2015 kwintet zadebiutował demówką, pt. "Bestialski rzeźnik". Cztery lata później grupa wydała swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Ponad zwłokami". Ukazał się on za sprawą Putrid Cult. W kwietniu 2020 roku na kasetach magnetofonowych wydana została demówka "Klątwa Innsmouth", zwiastująca drugi album grupy. Oprócz premierowych utworów autorskich znalazły się na niej covery "Stronger than Hate" Sepultury i "Hell Awaits" Slayera.

Komentarze
Dodaj komentarz »