zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Belzebong na "Gruzilla Festiwal 2022"

22.02.2022 09:17  autor: Verghityax, źródło: profil "Gruzilla Festiwal" na Facebooku

Organizator "Gruzilla Festiwal" ogłosił pierwszy zespół, jaki zaprezentuje się na tegorocznej edycji wydarzenia. Będzie to stonerowy Belzebong. Festiwal zaplanowano na dni 26 i 27 sierpnia w chorzowskiej "Leśniczówce".

Belzebong, Katowice 14.08.2021, fot. Verghityax
Belzebong, Katowice 14.08.2021, fot. Verghityax

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.

Tagi: Belzebong
Komentarze
Dodaj komentarz »