zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Vader w kolejnej części trasy z "De Profundis"

4.03.2022 20:02  autor: Verghityax, źródło: profil Vadera na Facebooku

Vader ogłosił kolejną część trasy promującej reedycję "De Profundis". Rozpocznie się ona 22 kwietnia 2022 roku w Opocznie, następnego dnia zespół zagra w Częstochowie - będą to jedyne polskie występy w ramach tournee. Następnie Vader odwiedzi Słowację, Austrię, Słowenię, Chorwację, Włochy, Szwajcarię, Niemcy i Czechy. W roli supportów zaprezentują się Reject the Sickness i Mara.

Vader promować będzie reedycję "De Profundis", swojego drugiego longplaya studyjnego. Trafi ona do sprzedaży 30 lipca 2021 roku na CD, kasecie magnetofonowej oraz - po raz pierwszy - na winylu. Z tej okazji Vader wykonywać będzie na koncertach większość materiału z "De Profundis" oraz EP-ki "Sothis".

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vadera, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Reject the Sickness to belgijska grupa grająca melodyjny death metal. Obecnie grupa promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "While Our World Dissolves". Ukazał się on 28 maja 2021 roku, pod egidą WormHoleDeath.

Szwedzka Mara ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Djavulstoner". Trafił on do sprzedaży 12 marca 2021 roku.

22.04 - Opoczno, "Zmiana Klimatu"
Start: 19:30
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

23.04 - Częstochowa, "Rura"
Start: 19:30
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »