zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Rival Sons na dwóch koncertach w Polsce

29.03.2022 16:49  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Rival Sons zapowiedział europejską trasę koncertową z okazji dziesiątej rocznicy wydania albumu "Pressure & Time". W Polsce zespół wystąpi dwukrotnie: 10 czerwca 2022 roku w klubie "B17" w Poznaniu i 11 czerwca w klubie "A2" we Wrocławiu.

"Pressure & Time" to drugi longplay studyjny w dorobku Rival Sons i pierwsze wydawnictwo formacji, które ukazało się w barwach rozpoznawalnej wytwórni - Digby Pearson z Earache Records zaoferował Kalifornijczykom kontrakt, kiedy usłyszał ich EP-kę, zatytułowaną po prostu "Rival Sons". Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował Dave Cobb. Miksami zajął się Mark Rains, za mastering odpowiada Pete Lyman. Okładkę zaprojektował nieżyjący już Storm Thorgerson, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath, UFO, Scorpions, Wishbone Ash i Rainbow. Premiera "Pressure & Time" miała miejsce 28 czerwca 2011 roku.

Rival Sons powstał w 2009 roku w kalifornijskim Long Beach. W skład grupy weszli Jay Buchanan na wokali, gitarze rytmicznej i harmonijce, Scott Holiday na gitarze prowadzącej, Mike Miley na perkusji i Robin Everhart na basie. Latem 2013 roku, po serii koncertów promujących album "Head Down", Robin Everhart doszedł do wniosku, że nie odpowiada mu rock and rollowy tryb życia i postanowił się rozstać z zespołem. Jego miejsce zajął Dave Beste. Od tego czasu Rival Sons funkcjonuje w niezmienionym składzie. Ostatnim dokonaniem Amerykanów jest longplay "Feral Roots" z 2019 roku. W trakcie swojej kariery Rival Sons otwierał występy między innymi dla Black Sabbath, The Rolling Stones, Aerosmith i Lenny'ego Kravitza.

10.06 - Poznań, "B17"
Bilety: 90 zł

11.06 - Wrocław, "A2"
Bilety: 90 zł

Tagi: Rival Sons
Komentarze
Dodaj komentarz »