zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 marca 2023

Kreator pokazał teledysk do "Strongest of the Strong"

14.04.2022 20:30  autor: Verghityax, źródło: profil Kreatora na Facebooku

Kreator wypuścił teledysk do "Strongest of the Strong", drugiego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "Hate uber alles". Premiera wydawnictwa planowana jest na 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast.

Obraz wyreżyserował Tom Schlagkamp.

Na "Hate uber alles" znajdzie się jedenaście utworów, które zespół zarejestrował w "Hansa Studios" w Berlinie. Za produkcję materiału odpowiada Arthur Rizk. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

Lista utworów:

1. Sergio Corbucci Is Dead
2. Hate uber alles
3. Killer of Jesus
4. Crush the Tyrants
5. Strongest of the Strong
6. Become Immortal
7. Conquer and Destroy
8. Midnight Sun
9. Demonic Future
10. Pride Comes Before the Fall
11. Dying Planet

14 lutego 2020 roku - za sprawą Nuclear Blast - światło dzienne ujrzał koncertowy album Kreatora, zatytułowany "London Apocalypticon - Live at the Roundhouse". Materiał pochodzi z występu, który miał miejsce 16 grudnia 2018 roku w "The Roundhouse" w Londynie. Kreator był wówczas w trasie z Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath.

We wrześniu 2019 roku Frederic Leclercq, były basista Dragonforce, dołączył do Kreatora. Zastąpił on na tym stanowisku Christiana "Speesy" Gieslera, który rozstał się z grupą po niemal dwudziestu pięciu latach współpracy.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Tagi: Kreator
Komentarze
Dodaj komentarz »