zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lutego 2023

Red Fang w czerwcu w Warszawie

14.04.2022 16:49  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Amerykanie z Red Fang zapowiedzieli europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 26 czerwca 2022 roku na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie. W charakterze supportu zaprezentują się rodzime formacje The Stubs i Dopelord.

Red Fang ogrywa obecnie swój piąty longplay studyjny, pt. "Arrows". Płyta ukazała się 4 czerwca 2021 roku za sprawą Relapse Records. Na potrzeby albumu "Arrows" zespół skomponował trzynaście utworów, które zarejestrowane zostały w "Halfling Studios". Produkcją zajął się Chris Funk - wcześniej współpracował on z kapelą przy "Murder the Mountains" i "Whales and Leeches".

Red Fang powstał w 2005 roku. Od początku grupę tworzą Aaron Beam na basie i wokalu, John Sherman na perkusji, Maurice Bryan Giles na gitarze i wokalu oraz David Sullivan na drugiej gitarze. Debiutancka EP-ka, zatytułowana "Tour E.P. 1", ukazała się rok później.

The Stubs promować będzie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Make the Stubs Dead Again". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 1 kwietnia 2021 roku nakładem Instant Classic. Materiał zarejestrowany został w klubie "Pogłos", produkcją zajął się Olek Orłowski. Na EP-ce znalazły się cztery kompozycje, w tym cover "Poor Black Mattie" R.L. Burnside'a.

The Stubs powstał pod koniec 2010 roku - swoją muzykę nazywa niskobudżetowym rock'n'rollem. Warszawskie trio ma na koncie cztery studyjne longplaye: "The Stubs", "Second Suicide", "Social Death By Rock 'N' Roll" i "Let's Die", a także EP-ki "Kill Yourself" i "Make the Stubs Dead Again".

Dyskografię Dopelord zamyka EP-ka "Reality Dagger", ukazała się ona w lutym 2021 roku. Znalazły się na niej trzy kompozycje, które zespół zarejestrował w lutym 2020 roku w "Tall Pine Records" i "Nebula Studio". W kompozycji tytułowej solo na gitarze gościnnie zagrał Wyro z Weedpecker. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Dopelord powstał w 2010 roku. Trzon grupy od początku stanowią Paweł Mioduchowski na gitarze i wokalu, Grzegorz Pawłowski na gitarze i Piotr Zin na basie i wokalu. Od 2018 roku rolę perkusisty pełni Piotr Ochociński, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Walczaka.

26.06 - Warszawa, Letnia scena "Progresja Music Zone"
Start: 18:30
Bilety: 89 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy zdarzyło Ci się napisać list (tradycyjny lub elektroniczny) do muzyka?