zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Soulfly wróci z albumem "Totem"

10.05.2022 16:31  autor: Verghityax, źródło: profil Soulfly na Facebooku

Soulfly zapowiedział premierę swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Totem". Ukaże się on 5 sierpnia 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Płytę promuje singiel "Superstition".

Na "Totem" znajdzie się dziesięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Platinum Underground". Nad produkcją czuwał Arthur Rizk. W sesji nagraniowej gościnnie udział wziął John Tardy z Obituary. Okładkę przygotował James Bousema.

Lista utworów:

1. Superstition
2. Scouring the Vile
3. Filth upon Filth
4. Rot in Pain
5. Damage Done
6. Totem
7. Ancestors
8. Ecstasy of Gold
9. Soulfly XII
10. Spirit Animal

W sierpniu 2021 roku gitarzysta Marc Rizzo został zwolniony z Soulfly po osiemnastu latach współpracy. Max Cavalera poinformował, że rozstanie nastąpiło z powodów osobistych. Na potrzeby zaplanowanych koncertów miejsce Marka Rizzo zajął Dino Cazares z Fear Factory.

Soulfly powstał w 1997 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Maksa Cavalery po jego odejściu z Sepultury. Od momentu wszczęcia działalności kapela wydała jedenaście longplayów studyjnych. W październiku 2012 roku perkusista David Kinkade postanowił zakończyć swoją karierę muzyczną. Jego miejsce zajął syn Maksa Cavalery, Zyon, którego prenatalne bicie serca stanowi intro do utworu "Refuse / Resist" z "Chaos A.D." Sepultury. Trzy lata później stanowisko basisty objął Mike Leon.

Tagi: Soulfly
Komentarze
Dodaj komentarz »