zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Soilwork wyda "Overgivenheten" w sierpniu

15.05.2022 15:59  autor: Verghityax, źródło: profil Soilwork na Facebooku

Soilwork zapowiedział premierę swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Overgivenheten". Ukaże się on 19 sierpnia 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Jednocześnie zespół wypuścił kompozycję tytułową.

Na "Overgivenheten" znajdzie się czternaście kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Nordic Sound Lab". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Thomas "Plec" Johansson. Jest to pierwsze dokonanie grupy z Rasmusem Ehrnbornem w roli basisty. Od 2019 roku wspierał on formację na potrzeby tras koncertowych. W roku 2022 został pełnoprawnym członkiem kapeli.

Lista utworów:

1. Overgivenheten
2. Nous sommes la guerre
3. Electric Again
4. Valleys of Gloam
5. Is It in Your Darkness
6. Vultures
7. Morgongava / Stormfagel
8. Death, I Hear You Calling
9. This Godless Universe
10. Dreams of Nowhere
11. The Everlasting Flame
12. Golgata
13. Harvest Spine
14. On the Wings of a Goddess Through Flaming Sheets of Rain

Ostatni longplay w dorobku Soilwork, pt. "Verkligheten", ujrzał światło dzienne 11 stycznia 2019 roku. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Nordic Sound Lab" i "The Panic Room". W sesji gościnnie udział wzięli Alissa White-Gluz z Arch Enemy i Tomi Joutsen z Amorphis.

"Verkligheten" to pierwsze dokonanie Soilwork z Bastianem Thusgaardem na perkusji. W 2017 roku zastąpił on Dirka Verbeurena, który przeszedł do Megadeth.

Soilwork powstał pod koniec 1995 roku w szwedzkim Helsingborgu jako Inferior Breed. Rok później zmienił nazwę na obecną. Z założycieli w składzie znajduje się aktualnie tylko wokalista Bjorn Strid.

Tagi: Soilwork
Komentarze
Dodaj komentarz »