zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

U.D.O. na dwóch koncertach w Polsce

15.05.2022 20:23  autor: Verghityax, źródło: profil U.D.O. na Facebooku

U.D.O. zapowiedział trasę "Game Over Europe Tour 2022", w ramach której odwiedzi również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 2 listopada w Goleniowie i 3 listopada w Warszawie. Koncerty otwierać będą Francuzi z heavymetalowego Existance.

U.D.O. promować będzie swój siedemnasty longplay studyjny, zatytułowany "Game Over". Wydawnictwo ukazało się 22 października 2021 roku, za sprawą AFM Records. Na potrzeby albumu zespół przygotował szesnaście kompozycji. Jest to pierwszy studyjny album grupy nagrany w nowym składzie - w 2018 roku Tilen Hudrap zastąpił na stanowisku basisty Fitty'ego Wienholda, który odszedł z U.D.O. po dwudziestu dwóch latach współpracy. Ponadto do zespołu dołączył gitarzysta Dee Dammers, zastępując Billa Hudsona.

Udo Dirkschneider po swoim pierwszym odejściu z Accept w 1987 roku założył formację U.D.O. W pierwszym okresie jej istnienia wokalista zarejestrował z nią cztery albumy studyjne, by w 1992 roku zawiesić działalność i dołączyć do reaktywowanego Accept. Kiedy w 1996 roku jego rodzima kapela rozpadła się ponownie, U.D.O. powróciło do życia w nowym składzie.

Existance to formacja gitarzysty i wokalisty Juliana Izarda, który przewodzi jej od 2008 roku. Obecnie kwartet promuje swój czwarty longplay studyjny, pt. "Wolf Attack". Ukazał się on 29 października 2021 roku, pod egidą Black Viper Records.

Tagi: U.D.O., Existance
Komentarze
Dodaj komentarz »