zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 marca 2023

Belzebong, Dopelord, Weedpecker i Major Kong w "Pogłosie"

17.05.2022 09:31  autor: Verghityax, źródło: profil Dopelorda na Facebooku

Formacje Belzebong, Dopelord, Weedpecker i Major Kong zapowiedziały wspólny koncert w Warszawie. Odbędzie się on 28 maja 2022 roku w klubie "Pogłos".

Belzebong, Katowice 14.08.2021, fot. Verghityax
Belzebong, Katowice 14.08.2021, fot. Verghityax

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas. Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.

Dopelord, Katowice 14.08.2021, fot. Verghityax
Dopelord, Katowice 14.08.2021, fot. Verghityax

Dyskografię Dopelord zamyka EP-ka "Reality Dagger", ukazała się ona w lutym 2021 roku. Znalazły się na niej trzy kompozycje, które zespół zarejestrował w lutym 2020 roku w "Tall Pine Records" i "Nebula Studio". W kompozycji tytułowej solo na gitarze gościnnie zagrał Wyro z Weedpecker. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Dopelord powstał w 2010 roku. Trzon grupy od początku stanowią Paweł Mioduchowski na gitarze i wokalu, Grzegorz Pawłowski na gitarze i Piotr Zin na basie i wokalu. Od 2018 roku rolę perkusisty pełni Piotr Ochociński, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Walczaka.

fot. Big Lagowski
fot. Big Lagowski

Weedpecker ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "IV: The Stream of Forgotten Thoughts". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Stickman Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 14 listopada 2020 roku. Ślady bębnów powstały w "Nebula Studio", pozostałe instrumenty zarejestrowano w "Studio Wieloślad". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

W 2019 roku w Weedpecker doszło do zmiany składu. Do kapeli dołączyli Cheesy Dude z Belzebong, Domel z Major Kong i Tomek Walczak z Tankograd.

Major Kong, Aleksandrów Łódzki 7.09.2019, fot. Verghityax
Major Kong, Aleksandrów Łódzki 7.09.2019, fot. Verghityax

Major Kong promuje obecnie "Off the Scale", swój czwarty longplay studyjny. Premiera płyty miała miejsce 24 stycznia 2020 roku. Jest to ostatnie dokonanie Major Kong z udziałem gitarzysty Michała Skuły - jednego z założycieli grupy. Muzyk zmuszony był rozstać się z projektem z uwagi na przeprowadzkę do Szwajcarii. Jego miejsce zajął Łukasz Jamiołkowski.

Materiał na "Off the Scale" zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Kuba Sokólski.

28.05 - Warszawa, "Pogłos"
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »