zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Frightful, Shodan i Wielki Mrok przed Blood Incantation

18.05.2022 20:51  autor: Verghityax, źródło: Behind The Mountain Rec

Organizator polskich koncertów Blood Incantation i Snet ogłosił nazwy zespołów, które otwierać będą poszczególne występy. 18 czerwca 2022 roku we Wrocławiu zaprezentują się dodatkowo Frightful i Shodan, z kolei 19 czerwca w Warszawie supportem będą Frightful i Wielki Mrok.

Frightful to gdańska formacja, grająca mieszankę death i thrash metalu. Obecnie kwartet promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Spectral Creator". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio 147", tam poddano go również miksom i masteringowi. Za produkcję odpowiada Maciej Nejman. "Spectral Creator" trafił do sprzedaży 31 października 2021 roku, za sprawą chińskiej wytwórni Awakening Records.

Shodan pracuje obecnie nad materiałem na swój trzeci longplay studyjny. Sesja nagraniowa odbywa się w "Heinrich House Studio" i "Santa Studio".

Dyskografię Shodana zamyka album "Death, Rule Over Us". Premiera płyty miała miejsce 3 kwietnia 2020 roku, pod egidą Deformeathing Production. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Zordon Studio", "Raven Studio" i "Sound Division Studio". Za miksy i mastering odpowiada Kuba Mańkowski. Okładkę przygotował Łukasz "Pachu" Pach.

Wielki Mrok to blackmetalowa formacja, w skład której wchodzą muzycy takich zespołów jak Armagh, Black Hosts czy Necromanzer. W listopadzie 2021 roku trio zadebiutowało demówką, pt. "Mór Fhuar". Materiał powstał w "Bestial Sound Studio".

Dyskografię Blood Incantation zamyka EP-ka "Timewave Zero". W przeciwieństwie do dotychczasowych dokonań kapeli, utrzymanych w duchu progresywnego death metalu, "Timewave Zero" zawiera materiał o charakterze ambientowym i eksperymentalnym. Premiera płyty miała miejsce 25 lutego 2022 roku, wydawcą jest Century Media Records.

Na "Timewave Zero" znalazły się dwie instrumentalne kompozycje. Limitowana edycja - dostępna wyłącznie w formacie CD - wzbogacona została o dodatkową płytkę, zawierającą "Chronophagia", trwający ponad dwadzieścia siedem minut utwór.

Blood Incantation powstał w 2011 roku w Denver z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Paula Riedla oraz perkusisty Isaaca Faulka. Niecały rok później do składu dołączył drugi gitarzysta w osobie Morrisa Kolontyrsky'ego. Jako trio muzycy nagrali swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Blood Incantation".

Od 2015 roku stanowisko basisty w zespole piastuje Jeff Barrett. Już jako kwartet Amerykanie nagrali swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Starspawn".

Snet to deathmetalowa formacja z Pragi. Obecnie kwintet ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Mokvani v okovech". Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Dodsmord Studio". W utworze "Zamrzly vrch" gościnnie wystąpił David Torturdod z Phrenelitha. Za miksy i mastering odpowiada Greg Wilkinson z "Earhammer Studio". Premiera płyty odbyła się 14 maja 2021 roku, pod banderą Blood Harvest.

18.06 - Wrocław, "Akademia"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

19.06 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »