zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 29 września 2023

Koncert Villagers of Ioannina City przeniesiony do "Hype Parku"

23.05.2022 20:06  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Krakowski koncert zespołów Villagers of Ioannina City i Dvne, który miał się odbyć w "Zaścianku", przeniesiony został do większego klubu. Występ odbędzie się 29 maja 2022 roku w "Hype Parku". Jednocześnie organizator poinformował, że do sprzedaży trafiła dodatkowa pula biletów.

Villagers of Ioannina City nadal promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Age of Aquarius". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Magnanimous Studio" w Salonikach, pod okiem Asterisa Partaliosa. Miksami zajął się Keith Armstrong w Los Angeles, za mastering odpowiada Justin Shturtz. Premiera "Age of Aquarius" miała miejsce 20 września 2019 roku.

Grecy z Villagers of Ioannina City łączą w swojej twórczości psychodeliczny rock z instrumentami folkowymi. W 2014 roku grupa zadebiutowała albumem "Riza", który wydatnie promowała w swojej ojczyźnie, a także innych krajach europejskich.

Szkocka formacja Dvne wydała 19 marca 2022 roku koncertową EP-kę, zatytułowaną "Cycles of Asphodel". Aranżacje poszerzone zostały o partie skrzypiec w wykonaniu Lissy Robertson.

Dvne powstał w 2013 roku w Edynburgu - pierwotnie muzycy posługiwali się nazwą Dune, zanim zmienili ją w roku 2015. Od początku trzon formacji stanowią Victor Vicart i Dan Barter na gitarze i wokalu oraz Dudley Tait na perkusji. W twórczości kapeli mieszają się wpływy sludge metalu, post-metalu, elektroniki i metalu progresywnego. Debiutancka EP-ka, pt. "Progenitor", ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

29.05 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »