zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 10 sierpnia 2022

Koncert Billy Talent w Warszawie zostanie przełożony

3.06.2022 19:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Billy Talent i Pull the Wire na Facebooku

W efekcie odwołania kilku festiwali w Finlandii, kanadyjska grupa Billy Talent przekłada część swojej trasy koncertowej po Europie. Nie jest jeszcze znana nowa data pierwotnie zapowiadanego na 14 czerwca 2022 roku występu w warszawskiej "Progresji". Koncert w Krakowie, z Pull the Wire w roli supportu, odbędzie się zgodnie z planem.

Gitarzysta Ian D'Sa z grupy Soluble Fish oraz trzej członkowie zespołu To Each His Own - wokalista Benjamin Kowalewicz, basista Jon Gallant i perkusista Aaron Solowoniuk - utworzyli razem kwartet w 1993 roku. Początkowo działali jako Pezz. Wydawszy jeden album, w 1999 roku kanadyjska formacja przemianowała się na Billy Talent. Pierwszy długograj pod nowym szyldem, zatytułowany po prostu "Billy Talent", przyniósł grupie międzynarodową sławę.

Aaron Solowoniuk zmaga się ze stwardnieniem rozsianym, w związku z czym od 2016 zespół korzysta z pomocy innych perkusistów. Obecnie grupa promuje swój szósty album - wydany 21 stycznia 2022 roku "Crisis of Faith".

Koncert Billy Talent w Krakowie został dwukrotnie przełożony. Wcześniej zapowiadany był na 8 czerwca 2020 roku i 9 czerwca 2021 roku. Bilety nabyte przed zmianami zachowują ważność na aktualny termin.

Warszawski koncert zespołu po raz pierwszy pojawił się w rozpisce trasy po przełożeniu występów na rok 2022. Bilety na 14 czerwca mają zachować ważność na nowy, nieznany jeszcze termin.

Zanim zapowiedziano przełożenie warszawskiego występu, jako support na obu koncertach przedstawiono Pull the Wire. Najnowszy album punkrockowego zespołu z Żyrardowa, zatytułowany "Życie to western", miał premierę 2 lipca 2021 roku, półtorej dekady po rozpoczęciu przez grupę działalności.

9.06.2022 - Kraków, "Studio"

Komentarze
Dodaj komentarz »