zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 11 sierpnia 2022

Vader, Hunter i Hate w trasie "Summer Bloody Summer"

11.06.2022 09:24  autor: Verghityax, źródło: Creative Music

Formacje Vader, Hunter, Hate i Thy Disease zapowiedziały trasę "Summer Bloody Summer". W jej ramach odwiedzą trzy polskie miasta. Występy odbędą się 25 sierpnia 2022 roku w Poznaniu, 26 sierpnia w Chorzowie i 28 sierpnia w Warszawie.

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Grupę Hunter założyli w 1985 roku w Szczytnie wokalista i gitarzysta Paweł "Drak" Grzegorczyk i perkusista Grzegorz "Brooz" Sławiński. Jej pierwszy album, zatytułowany "Requiem", ukazał się w grudniu 1995 roku. Ostatnim dotychczasowym - ósmym - studyjnym długograjem zespołu jest wydany 8 marca 2019 roku "Arachne". Ponadto pod koniec grudnia 2020 roku grupa wypuściła z okazji 35-lecia swojego istnienia trzypłytową kompilację zatytułowaną "XXXV". Obecnie formację tworzą Drak, gitarzysta Piotr "Pit" Kędzierzawski, skrzypek Michał Jelonek, basista Konrad "Saimon" Karchut oraz perkusiści Dariusz "Daray" Brzozowski i Arkadiusz "Letki" Letkiewicz.

Hate promować będzie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Rugia". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 października 2021 roku za sprawą Metal Blade Records. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w białostockim "Hertz Studio", pod okiem braci Wiesławskich. Zajęli się oni również miksami i masteringiem. "Rugia" to pierwsze dokonanie Hate z Danielem Rutkowskim w roli perkusisty - zastąpił on na tym stanowisku Pavulona.

W lipcu 2018 roku Hate rozstał się z Napalm Records po niemal pięcioletniej współpracy i podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Metal Blade Records.

Krakowska formacja Thy Disease promuje "Transhumanism", swoje pierwsze dokonanie z wokalistą Marcinem Parandykiem, udzielającym się również w Killsorrow i Vane. Materiał zmiksował i zmasterował Tomasz "Zed" Zalewski. Okładkę przygotował Xaay. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 19 grudnia 2019 roku za sprawą należącej do zespołu Creative Music Records.

W 2021 roku na stanowisko wokalisty Thy Disease powrócił Syrus.

25.08 - Poznań, "Skwer Play"
Bilety: 99 zł (I pula), 110 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

26.08 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 99 zł (I pula), 110 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

28.08 - Warszawa, Scena letnia "Progresja Music Zone"
Bilety: 99 zł (I pula), 110 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »