zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Batushka Krzysztofa Drabikowskiego w Katowicach

21.06.2022 09:27  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Batushka Krzysztofa Drabikowskiego zapowiedziała swój jedyny polski koncert na rok 2022. Odbędzie się on 2 lipca w katowickiej "Fabryce Porcelany". W charakterze supportu zaprezentuje się Shodan.

Po przejęciu Batushki przez Bartłomieja Krysiuka, Krzysztof Drabikowski wystartował z własną wersją projektu, również pod nazwą Batushka. 26 maja 2019 roku muzyk wypuścił własnym sumptem album "Panichida", który w całości skomponował, nagrał i wyprodukował sam. Na potrzeby wydawnictwa powstało osiem autorskich kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio "Sphieratz".

Pierwotna wersja Batushki rozpoczęła działalność w 2015 roku. Zespół zadebiutował longplayem studyjnym, zatytułowanym "Litourgiya". Materiał ukazał się 4 grudnia 2015 roku, pod banderą Witching Hour Productions. Stanowi on połączenie black metalu z prawosławną muzyką cerkiewną.

Shodan pracuje obecnie nad materiałem na swój trzeci longplay studyjny. Sesja nagraniowa odbyła się w "Heinrich House Studio" i "Santa Studio".

Dyskografię Shodana zamyka album "Death, Rule Over Us". Premiera płyty miała miejsce 3 kwietnia 2020 roku, pod egidą Deformeathing Production. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Zordon Studio", "Raven Studio" i "Sound Division Studio". Za miksy i mastering odpowiada Kuba Mańkowski. Okładkę przygotował Łukasz "Pachu" Pach.

2.07 - Katowice, "Fabryka Porcelany"
Start: 19:00
Biley: 79 zł

Tagi: Batushka, Shodan
Komentarze
Dodaj komentarz »