zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Porcupine Tree wypuścił teledysk do "Rats Return"

20.06.2022 20:27  autor: Verghityax, źródło: profil Porcupine Tree na Facebooku

Porcupine Tree udostępnił teledysk do "Rats Return", kolejnego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Closure / Continuation". Materiał ukaże się 24 czerwca 2022 roku za sprawą Music For Nations.

27 października 2021 roku Porcupine Tree, po jedenastu latach przerwy, ogłosił swoją reaktywację. Jednocześnie formacja zapowiedziała premierę swojego jedenastego longplaya studyjnego, pt. "Closure / Continuation".

Porcupine Tree powstał w 1987 roku z inicjatywy wokalisty i multiinstrumentalisty Stevena Wilsona. Debiutancki album, pt. "On the Sunday of Life...", ukazał się w 1992 roku i był wyłącznie dziełem Wilsona. Na drugim longplayu - "Up the Downstair" - wystąpili już Richard Barbieri i Colin Edwin, przyszli członkowie zespołu, wówczas jeszcze w charakterze muzyków sesyjnych. Pod koniec 1993 roku Porcupine Tree przekształcił się w pełnoprawny zespół, a skład uzupełnił perkusista Chris Maitland.

Z Chrisem Maitlandem grupa zrealizowała cztery albumy studyjne, zanim w 2002 roku zastąpił go Gavin Harrison. W odświeżonym składzie Porcupine Tree wypuścił cztery kolejne longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "The Incident", ujrzał światło dzienne w 2009 roku.

Porcupine Tree tworzą obecnie Steven Wilson, Richard Barbieri i Gavin Harrison.

Przypominamy, że Porcupine Tree zapowiedział trasę po Europie. W jej ramach zespół zagra jeden koncert w Polsce - odbędzie się on 30 października 2022 roku w katowickim "Spodku".

30.10 - Katowice, "Spodek"
Bilety: 219 zł (sektory niebieskie E, F, G, H, L, M, N i O oraz sektory niebieskie J i K od 11. rzędu), 229 zł (płyta), 249 zł (sektory niebieskie J i K do 10. rzędu), 299 zł (sektory czerwone E, F, G, K, L i M), 339 zł (sektory czerwone H i J) i 399 zł (loża)

Komentarze
Dodaj komentarz »