zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 lutego 2024

Blood Incantation przed Cannibal Corpse i Krisiunem

21.06.2022 20:50  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Blood Incantation dołączył do europejskiej trasy zespołów Cannibal Corpse i Krisiun. W Polsce zaplanowano dwa występy: 16 sierpnia 2022 roku w Poznaniu i 17 sierpnia we Wrocławiu.

Dyskografię Blood Incantation zamyka EP-ka "Timewave Zero". W przeciwieństwie do dotychczasowych dokonań kapeli, utrzymanych w duchu progresywnego death metalu, "Timewave Zero" zawiera materiał o charakterze ambientowym i eksperymentalnym. Premiera płyty miała miejsce 25 lutego 2022 roku, wydawcą jest Century Media Records.

Na "Timewave Zero" znalazły się dwie instrumentalne kompozycje. Limitowana edycja - dostępna wyłącznie w formacie CD - wzbogacona została o dodatkową płytkę, zawierającą "Chronophagia", trwający ponad dwadzieścia siedem minut utwór.

Blood Incantation powstał w 2011 roku w Denver z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Paula Riedla oraz perkusisty Isaaca Faulka. Niecały rok później do składu dołączył drugi gitarzysta w osobie Morrisa Kolontyrsky'ego. Jako trio muzycy nagrali swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Blood Incantation".

Od 2015 roku stanowisko basisty w zespole piastuje Jeff Barrett. Już jako kwartet Amerykanie nagrali swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Starspawn".

Cannibal Corpse promuje obecnie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "Violence Unimagined". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 16 kwietnia 2021 roku za sprawą Metal Blade Records. Materiał zarejestrowany został w "Mana Recording Studios" na Florydzie. Produkcją zajął się Erik Rutan, który wcześniej współpracował z zespołem przy "Kill", "Evisceration Plague", "Torture" i "Red Before Black". Okładkę wykonał Vince Locke, pracujący z formacją od 1990 roku.

Erik Rutan, dotychczas wspomagający zespół na żywo, oficjalnie objął stanowisko gitarzysty, zastępując tym samym Pata O'Briena.

Pierwotny skład grupy utworzyli w 1988 roku Alex Webster na basie, Paul Mazurkiewicz na bębnach, Chris Barnes na wokalu oraz Jack Owen i Bob Rusay na gitarach. Pomimo zmian na stanowiskach gitarzystów i wokalisty, Cannibal Corpse utrzymał się w czołówce świata death metalu.

Krisiun promować będzie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Mortem Solis". Ukaże się on 29 lipca 2022 roku, pod egidą Century Media Records. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Family Mob Studios". Miksami i masteringiem zajął się Mark Lewis z "Audiohammer Studios". Okładkę przygotował Mantus.

Formacja powstała w 1990 roku. Od początku tworzą ją bracia Moyses Kolesne, Max Kolesne i Alex Camargo. W pierwszym etapie działalności zespół działał jako kwartet, wpierw z pomocą gitarzysty Altemira Souzy, a następnie Mauricio Nogueiry. Od 1994 roku Krisiun tworzy i koncertuje jako trio. Ich debiutancka demówka nosi tytuł "The Plague", w 1993 roku grupa wypuściła split "Curse of the Evil One / In Between the Truth" z Violent Hate.

16.08 - Poznań, "B17"
Start: 19:00
Bilety: 110 zł

17.08 - Wrocław, "A2"
Start: 19:00
Bilety: 110 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »