zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 5 października 2022

Kataklysm, Suffocation i Memoriam na "Gothoom Open Air 2022"

22.06.2022 21:03  autor: Verghityax, źródło: gothoom.com

Organizator słowackiego "Gothoom Open Air 2022" ogłosił listę wykonawców, jacy wystąpią na festiwalu. Na scenie zaprezentują się między innymi Kataklysm, Suffocation, Memoriam, Mgła, Protector, Draconian, Origin, Evoken, Ereb Altor, Fleshcrawl, Beheaded, Gaerea, The Ruins of Beverast, In Twilight's Embrace, Truchło Strzygi i polska Arkona. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 21 do 23 lipca na terenie lotniska we wsi Tekovsky Hradok.

Kanadyjczycy z Kataklysmu nadal ogrywają swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Unconquered". Ukazał się on 25 września 2020 roku, dzięki Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został w "JFD Studio" i "Pirate Studios". W sesji nagraniowej gościnnie udział wziął Tuomas Saukkonen z Wolfheart. Miksami i masteringiem zajęli się Colin Richardson i Chris Clancy.

Już po premierze "Unconquered" z grupą rozstał się perkusista Olivier Beaudoin. Jego miejsce zajął James Payne.

Muzycy Suffocation promują obecnie swój ósmy longplay studyjny, pt. "...of the Dark Light". Płyta trafiła do sprzedaży 9 czerwca 2017 roku pod egidą Nuclear Blast. Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Charliem Errigo i perkusistą Erikiem Morotti. Obaj dołączyli do formacji w 2016 roku. Do produkcji "...of the Dark Light" zaangażowany został ponownie Joe Cincotta, a miksami i masteringiem zajął się Zeuss.

W 2012 roku Frank Mullen zrezygnował z czynnego koncertowania, choć okazyjnie nadal występował z zespołem, a także pełnił rolę wokalisty na albumach studyjnych. Na potrzeby większości tras zastępowali go Bill Robinson, John Gallagher, Ricky Myers i Kevin Muller. Ostatecznie Frank Mullen rozstał się z Suffocation w 2018 roku. Rok później Ricky Myers został pełnoprawnym członkiem grupy.

Memoriam - zespół złożony z członków Bolt Thrower, Benediction i Cerebral Fix - promować będzie swój czwarty longplay studyjny, pt. "To the End". Płyta trafiła do sprzedaży 26 marca 2021 roku, pod egidą Reaper Entertainment. Do produkcji materiału zespół zaangażował Russa Russella, z którym pracował już przy "Requiem for Mankind". Okładkę wykonał Dan Seagrave. "To the End" jest pierwszym dokonaniem zespołu z nowym perkusistą, którym został Spikey T. Smith z Sacrilege. Zastąpił on na tym stanowisku Andrew Whale'a w 2020 roku.

Memoriam został powołany do życia w 2016 roku jako hołd dla zmarłego perkusisty Bolt Thrower - Martina Kearnsa. Nowy projekt utworzyli Karl Willets na wokalu, Frank Healy na basie, Scott Fairfax na gitarze i Andy Whale na perkusji. Jeszcze w 2016 roku formacja wypuściła "The Hellfire Demos", a później "The Hellfire Demos II".

Karnety na "Gothoom Open Air 2022" nabyć można w cenie 65 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »