zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Incantation dołączy do Convulse w Poznaniu

26.06.2022 13:11  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds

Do poznańskiego koncertu Convulse dołączą Amerykanie z Incantation. Występ otwierać będzie rodzima grupa R.I.P. Wydarzenie odbędzie się 12 lipca 2022 roku w klubie "U Bazyla". Z uwagi na poszerzenie składu cena biletów uległa zmianie na wyższą. Jednocześnie organizator poinformował, że dotychczas zakupione wejściówki zachowują ważność.

Deathmetalowcy z Incantation nadal ogrywają swój dwunasty longplay studyjny, pt. "Sect of Vile Divinities". Premiera wydawnictwa miała miejsce 21 sierpnia 2020 roku nakładem Relapse Records. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Dan Swano, okładkę przygotował Eliran Kantor.

"Sect of Vile Divinities" to pierwsze i ostatnie dokonanie Incantation z Sonnym Lombardozzim na gitarze. Dołączył on do zespołu w 2017 roku. W roku 2020 zastąpił go Luke Shively.

Po zakończeniu współpracy z Listenable Records zespół Johna McEntee wrócił pod skrzydła Relapse Records. Wcześniej wytwórnia Matthew Jacobsona wydała cztery albumy Incantation: "Onward to Golgotha", "Mortal Throne of Nazarene", "Diabolical Conquest" i "The Infernal Storm".

Convulse powstał w 1990 roku, na fali popularności rosnącej w siłę sceny deathmetalowej w sąsiedniej Szwecji. Wcześniej zespół funkcjonował pod nazwą S.D.S. i wykonywał speed metal. W skład Convulse weszli wszyscy muzycy S.D.S.: Juha Telenius na basie, Janne Miikkulainen na perkusji oraz Rami Jamsa na gitarze i wokalu, a także drugi gitarzysta w osobie Janiego Kuhanena. W 1991 roku kwartet wydał swój pierwszy longplay studyjny, pt. "World Without God". Drugi album, zatytułowany "Reflections", został zarejestrowany na przełomie 1992 i 1993 roku. Wkrótce potem muzycy spełnić musieli obowiązek służby wojskowej, co opóźniło wydanie płyty. Gdy ta w końcu ukazała się w 1994 roku, fala death metalu utraciła już impet i ustąpiła scenie blackmetalowej. W rezultacie zespół zakończył działalność.

Convulse reaktywował się w 2012 roku. Z dawnego składu powrócili Juha Telenius i Rami Jamsa. Od tego czasu pod szyldem Convulse ukazały się trzy longplaye studyjne: "Evil Prevails", "Cycle of Revenge" i "Deathstar".

R.I.P. to nowy projekt Gambita z Truchła Strzygi. Debiutancka demówka, zatytułowana "Otwarcie czarnej materii", ukazała się 14 marca 2022 roku.

12.07 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »