zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lutego 2023

The Exploited nie zagra na "Pol'and'Rock Festival"

28.06.2022 15:35  autor: Verghityax, źródło: profil The Exploited na Facebooku

The Exploited poinformował, że nie zdoła wystąpić na tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival". Zespół miał zagrać 4 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia na terenie dawnego lotniska w Broczynie koło Czaplinka. Swój udział potwierdzili między innymi Limp Bizkit, Gwar, Clutch, Tagada Jones, Wolf Alice, Organek, King Gizzard & the Lizard Wizard, Jinjer, Nova Twins, Pull the Wire, Transgresja, Sztywny Pal Azji, Strachy Na Lachy i Dance Like Dynamite.

fot. Fernando Astorga
fot. Fernando Astorga

W obozie The Exploited trwają prace nad dziewiątym longplayem studyjnym, który miał ukazać się w 2016 roku, jednak premiera uległa przesunięciu na bliżej nieokreśloną przyszłość. Będzie to pierwsze dokonanie punków, które ujrzy światło dzienne w barwach niemieckiej wytwórni Nuclear Blast. Poprzedni album studyjny, "Fuck the System", pochodzi z 2002 roku.

Ostatnia trasa koncertowa The Exploited w 2017 roku została przerwana, kiedy wokalista Wattie Buchan doznał ataku serca na koncercie w Belgii.

The Exploited to formacja punkowa z Edynburga. Jej początek datuje się na końcówkę 1978 roku. Pierwotny skład utworzyli Terry Buchan na wokalu, Stevie Ross na gitarze, Colin Erskine na basie i Andy McNiven - autor nazwy kapeli - na perkusji. Po kilku miesiącach w grupie grali już zupełnie inni muzycy: stanowisko za mikrofonem zajął Wattie, starszy brat Terry'ego, gitarzystą został Big John Duncan, basistą Gary McCormack, a bębniarzem Dru Stix. W 1981 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Szkotów, pt. "Punks Not Dead", stając się najlepiej sprzedającym się niezależnym wydawnictwem w Wielkiej Brytanii w tym roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »