zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 grudnia 2022

Voivod, Lili Refrain i Corruption na "United Arts Festival"

28.06.2022 20:23  autor: Verghityax, źródło: profil "United Arts Festival" na Facebooku

Do składu drugiej edycji "United Arts Festival" dołączyły formacje Voivod, Lili Refrain, Corruption, Faust, Chemia, Obrasqi, Undefy, Origin of Escape, Łysa Góra i Noconcreto. Wcześniej swój udział potwierdziły Kreator, Sodom, Editors, Pain of Salvation, Myrkur, Kensington, Antimatter, Turbo, Malevolent Creation, Sinister, Me And That Man, Zeal & Ardor, Tides From Nebula, Klone, Lazuli, Lion Shepherd, Happysad, Backhand Slap, Kamp! i Pure Reason Revolution. Wydarzenie odbędzie się na terenie "Polsat Plus Areny" w Gdańsku, w dniach od 12 do 15 sierpnia 2022 roku.

Voivod promuje obecnie swój piętnasty longplay studyjny, zatytułowany "Synchro Anarchy". Ujrzał on światło dzienne 11 lutego 2022 roku, pod banderą Century Media Records. Materiał został nagrany w składzie: perkusista Michel "Away" Langevin, wokalista Denis "Snake" Belanger, gitarzysta Daniel "Chewy" Mongrain i basista Dominic "Rocky" Laroche. Za produkcję odpowiadał zespół. Rejestracji materiału i miksów dokonał Francis Perron w "RadicArt Studio" w Quebecu, w Kanadzie. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum w Kalifornii. Okładkę tradycyjnie przygotował perkusista zespołu, Michel "Away" Langevin.

Voivod został powołany do życia w Quebecu w 1982 roku. Swój największy sukces komercyjny muzycy odnieśli w 1989 roku za sprawą longplaya "Nothingface".

W roku 2005 zmarł gitarzysta Denis D'Amour, znany również jako Piggy. Po jego śmierci ukazały się jeszcze dwa albumy zawierające jego ścieżki gitarowe: "Katorz" i "Infini". W roku 2008 muzycy Voivod zaangażowali nowego gitarzystę w osobie Dana Mongraina.

Lili Refrain to włoska artystka, grająca minimalistyczną mieszankę folku i rocka psychodelicznego. Korzysta przy tym ze swojego wokalu, gitary, instrumentów perkusyjnych i loopów, które tworzy w czasie rzeczywistym, bez posiłkowania się samplami. W 2007 roku zadebiutowała albumem, zatytułowanym po prostu "Lili Refrain". Następnie wypuściła longplaye "9" i "Kawax". Ostatnim dokonaniem w jej dorobku jest EP-ka "Ulu", wydana 20 marca 2020 roku.

Corruption założony został w kwietniu 1991 roku. Na początku 1995 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu, zatytułowanego "Ecstasy". Ostatni, ósmy longplay zespołu - "Spleen" - ukazał się w 2017 roku.

Z pierwszego składu w Corruption znajduje się już tylko basista Piotr "Anioł" Wącisz. Jesienią 2019 roku jako nowego gitarzystę przyjęto Bartosza Sadurę. Obowiązki wokalisty stonermetalowego zespołu pełni obecnie Łukasz "Chuck" Wolkiewicz, a na perkusji gra Łukasz "Icanraz" Sarnacki. Pod koniec lipca 2020 roku, w białostockim "Dobra 12 Studio", skład ten rozpoczął sesję nagraniową nowego albumu.

12-15.08 - Gdańsk, "Polsat Plus Arena"
Bilety: 199 zł (bilet jednodniowy), 349 zł (bilet dwudniowy) i 599 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?