zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Dodatkowy koncert Blood Incantation w Polsce

30.06.2022 21:04  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Blood Incantation potwierdził dodatkowy koncert w Polsce - oprócz dwóch występów u boku Cannibal Corpse i Krisiuna, zespół zagra samodzielny koncert w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia 2022 roku w klubie "Ucho". W charakterze supportu zaprezentują się rodzime grupy Clairvoyance i Frightful.

Dyskografię Blood Incantation zamyka EP-ka "Timewave Zero". W przeciwieństwie do dotychczasowych dokonań kapeli, utrzymanych w duchu progresywnego death metalu, "Timewave Zero" zawiera materiał o charakterze ambientowym i eksperymentalnym. Premiera płyty miała miejsce 25 lutego 2022 roku, wydawcą jest Century Media Records.

Na "Timewave Zero" znalazły się dwie instrumentalne kompozycje. Limitowana edycja - dostępna wyłącznie w formacie CD - wzbogacona została o dodatkową płytkę, zawierającą "Chronophagia", trwający ponad dwadzieścia siedem minut utwór.

Blood Incantation powstał w 2011 roku w Denver z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Paula Riedla oraz perkusisty Isaaca Faulka. Niecały rok później do składu dołączył drugi gitarzysta w osobie Morrisa Kolontyrsky'ego. Jako trio muzycy nagrali swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu "Blood Incantation".

Od 2015 roku stanowisko basisty w zespole piastuje Jeff Barrett. Już jako kwartet Amerykanie nagrali swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Starspawn".

Clairvoyance promuje obecnie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Threshold of Nothingness". Znalazło się na niej pięć kompozycji. Materiał ukazał się 20 maja 2022 roku za sprawą Blood Harvest Records i dostępny jest w formacie CD, cyfrowym oraz na kasecie magnetofonowej.

Frightful to gdańska formacja, grająca mieszankę death i thrash metalu. Obecnie kwartet promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Spectral Creator". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio 147", tam poddano go również miksom i masteringowi. Za produkcję odpowiada Maciej Nejman. "Spectral Creator" trafił do sprzedaży 31 października 2021 roku, za sprawą chińskiej wytwórni Awakening Records.

6.08 - Gdynia, "Ucho"
Start: 19:00
Bilety: 79 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Dodatkowy koncert Blood Incantation w Polsce
arek.n (gość, IP: 83.20.12.*), 2022-07-01 23:11:20 | odpowiedz | zgłoś
Mnie ten ambient Timewave Zero w wykonaniu Blood Incantation się nawet podoba, dawno już nikt tak dobrze starego Tangerine Dream nie podrabiał. Ale mam dla Państwa jeszcze coś ciekawszego a mianowicie Krallice i ich druga płyta w tym roku "Psychagogue" To mieszanka black metalu, progresywnego death metalu i ambientu. Coś nieprawdopodobnego! Ave metal.