zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2024

Artificial Brain i Devoid of Thought na dwóch koncertach w Polsce

2.07.2022 20:56  autor: Verghityax, źródło: profil Artificial Brain na Facebooku

Formacje Artificial Brain i Devoid of Thought zapowiedziały europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy, odbędą się one 17 lipca 2022 roku w Szczecinie i 18 lipca w Katowicach.

Artificial Brain gra techniczny death metal. Zespół promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Artificial Brain". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w warunkach domowych, oprócz ścieżek perkusji, które powstały w duńskim "Lava Studios". W sesji gościnnie udział wzięli Mike Browning z Nocturnus AD, Luc Lemay z Gorguts i Paulo Paguntalan z Miasmatic Necrosis. Miksami i masteringiem zajął się Colin Marston. Premiera "Artificial Brain" miała miejsce 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Profound Lore Records.

Artificial Brain powstał w 2011 roku w Nowym Jorku. Formację od początku tworzą Samuel Smith na basie i wokalu, Keith Abrami na perkusji i wokalu, Jon Locastro na gitarze oraz Dan Gargiulo na gitarze i wokalu. Główny wokalista i współzałożyciel kapeli, Will Smith, rozstał się z zespołem w 2021 roku, już po nagraniu "Artificial Brain".

Devoid of Thought to włoska formacja deathmetalowa. Kwartet promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Outer World Graves". Płyta trafiła do sprzedaży 27 sierpnia 2021 roku, pod banderą Everlasting Spew Records. Materiał zarejestrowany został w "ADSR Decibel Studio" i "MobSound Studio". W sesji gościnnie udział wziął Marko Neuman, wokalista Convocation. Już po nagraniu "Outer World Graves" z grupą rozstał się perkusista DB. Jego miejsce zajął AM.

17.07 - Szczecin, "Krzywy Gryf"

18.07 - Katowice, "Katofonia"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »