zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 10 grudnia 2023

Artificial Brain na czterech koncertach w Polsce

24.06.2023 14:51  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Artificial Brain - amerykańska formacja grająca techniczny death metal - wyruszy w trasę koncertową po Europie. W przedsięwzięciu zespołowi towarzyszyć będą Włosi z Devoid of Thought. W Polsce zaplanowano cztery występy. Odbędą się one 11 sierpnia 2023 roku w Szczecinie, 12 sierpnia w Warszawie, 13 sierpnia we Wrocławiu i 14 sierpnia w Katowicach. Koncerty otworzy rodzimy Mentor.

Artificial Brain gra techniczny death metal. Zespół promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Artificial Brain". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w warunkach domowych, oprócz ścieżek perkusji, które powstały w duńskim "Lava Studios". W sesji gościnnie udział wzięli Mike Browning z Nocturnus AD, Luc Lemay z Gorguts i Paulo Paguntalan z Miasmatic Necrosis. Miksami i masteringiem zajął się Colin Marston. Premiera "Artificial Brain" miała miejsce 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Profound Lore Records.

Artificial Brain powstał w 2011 roku w Nowym Jorku. Formację od początku tworzą Samuel Smith na basie i wokalu, Keith Abrami na perkusji i wokalu, Jon Locastro na gitarze oraz Dan Gargiulo na gitarze i wokalu. Główny wokalista i współzałożyciel kapeli, Will Smith, rozstał się z zespołem w 2021 roku, już po nagraniu "Artificial Brain".

Devoid of Thought to włoska formacja deathmetalowa. Kwartet promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Outer World Graves". Płyta trafiła do sprzedaży 27 sierpnia 2021 roku, pod banderą Everlasting Spew Records. Materiał zarejestrowany został w "ADSR Decibel Studio" i "MobSound Studio". W sesji gościnnie udział wziął Marko Neuman, wokalista Convocation. Już po nagraniu "Outer World Graves" z grupą rozstał się perkusista DB. Jego miejsce zajął AM.

Mentor promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Wolves, Wraiths and Witches". Wydawnictwo ukazało się 17 listopada 2021 roku za sprawą Pagan Records. Na albumie znalazło się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Do przygotowania okładki zespół ponownie zaangażował Branca Studio.

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw, Furii i J. D. Overdrive.

11.08 - Szczecin, "Krzywy Gryf"
12.08 - Warszawa, "Hydrozagadka"
13.08 - Wrocław, "Liverpool"
14.08 - Katowice, "Katafonia"

Komentarze
Dodaj komentarz »