zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

Krakowski koncert Paradise Lost wyprzedany

20.07.2022 14:34  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Bilety na krakowski koncert Paradise Lost wyprzedały się - wydarzenie odbędzie się 21 lipca 2022 roku w "Hype Parku". 22 lipca zespół zagra w Warszawie, a 23 lipca w Gdańsku. W ramach swojej lipcowej wizyty formacja wykonywać będzie całą zawartość albumu "Draconian Times". Występy otworzy rodzima Sunnata.

"Draconian Times" to piąty longplay studyjny w dorobku Paradise Lost i pierwszy zrealizowany z Lee Morrisem na perkusji. Dołączył on do zespołu w 1994 roku, zastępując na tym stanowisku Matthew Archera. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w styczniu 1995 roku - muzycy zarejestrowali materiał w "Great Linford Manor" i "Ridge Farm Studios". Do produkcji zaangażowany został Simon Efemey, za mastering odpowiada Kevin Metcalfe. Okładkę przygotował Holly Warburton. W utworze "Forever Failure" Brytyjczycy wykorzystali fragmenty wypowiedzi Charlesa Mansona z dokumentu "The Man Who Killed the 60s". Premiera płyty odbyła się 12 czerwca 1995 roku, pod egidą Music for Nations. Niecały miesiąc później - 3 lipca - Paradise Lost odwiedził Polskę z materiałem z "Draconian Times". Formacja wystąpiła pierwszego dnia "Marlboro Sopot Rock Festival", dzieląc scenę z Vaderem, Sweet Noise i Myslovitz.

Paradise Lost powstał w 1988 roku w Halifax. Zespół uważany jest, obok Anathemy i My Dying Bride, za jednego z pionierów brzmienia łączącego w sobie doom i death metal. Od początku działalności trzon formacji stanowią Nick Holmes na wokalu, Greg Mackintosh i Aaron Aedy na gitarach oraz Stephen Edmondson na basie.

Sunnata promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Burning in Heaven, Melting on Earth". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 26 lutego 2021 roku. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nebula Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Za opracowanie szaty graficznej odpowiadają Adam Bejnarowicz i Weronika Odziomek.

Sunnata powstała w 2013 roku w Warszawie - wcześniej ten sam skład funkcjonował pod nazwą Satellite Beaver. Debiutancki singiel kwartetu, pt. "Asteroid", ujrzał światło dzienne w styczniu 2014 roku. Dwa miesiące później formacja wydała własnym sumptem "Climbing the Colossus", swój pierwszy longplay.

21.07 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: wyprzedane

22.07 - Warszawa, Letnia scena "Progresja Music Zone"
Bilety: 119 zł (I pula), 129 zł (II pula) i 150 zł (w dniu koncertu)

23.07 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 119 zł (I pula), 129 zł (II pula) i 150 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Krakowski koncert Paradise Lost wyprzedany
musick (gość, IP: 89.64.50.*), 2022-07-20 18:30:52 | odpowiedz | zgłoś
ten Hype park jakiś mały, Death to all tez sie wyprzedał