zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Atheist i Suicidal Angels na dwóch koncertach w Polsce

30.07.2022 19:38  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Formacje Atheist, Suicidal Angels i Abysmal Dawn zapowiedziały trasę koncertową po Europie. W Polsce zaplanowano dwa występy, odbędą się one 29 września 2022 roku w Warszawie i 30 września w Katowicach.

Atheist, materiały prasowe
Atheist, materiały prasowe

Atheist uznawany jest za prekursora technicznego death metalu. Formacja powstała w 1988 roku z inicjatywy perkusisty Steve'a Flynna oraz wokalisty i gitarzysty Kelly'ego Shaefera. Swój status zespół zawdzięcza debiutanckiemu "Piece of Time" oraz następnemu "Unquestionable Presence" - oba nagrane zostały w "Morrisound Recording".

Podczas powrotu z trasy po USA, która odbyła się z udziałem szwedzkiego Candlemass, van Atheist uległ wypadkowi na autostradzie w okolicy Nowego Orleanu. W wypadku zginął basista grupy, Roger Patterson. Jakiś czas później jego miejsce zajął Tony Choy, uprzednio członek Cynic, wraz z którym w niecałe czterdzieści dni nagrany został trzeci album, pt. "Elements". Było to ostatnie dokonanie Atheist przed rozpadem.

Atheist reaktywował się w 2006 roku po siedemnastu latach przerwy. W roku 2010 światło dzienne ujrzał powrotny album, zatytułowany "Jupiter". Składający się z ośmiu utworów materiał muzycy zarejestrowali w "Ledbelly Studios" w Atlancie, do produkcji angażując Jasona Suecofa i Matta Washburna.

Obecnie Atheist tworzą, oprócz Steve'a Flynna i Kelly'ego Shaefera, Chris Martin i Daniel Martinez na gitarze oraz Yoav Ruiz-Feingold na basie.

Grecy z Suicidal Angels przyjadą z materiałem z albumu "Years of Aggression", który trafił do sprzedaży 9 sierpnia 2019 roku, za sprawą NoiseArt Records. Jest to siódmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Znalazło się na nim dziewięć autorskich kompozycji. Produkcją muzycy zajęli się osobiście. Za miksy odpowiada Jens Bogren, mastering wykonał Tony Lindgren. Do namalowania okładki Grecy zaangażowali Eda Repkę.

Amerykanie z Abysmal Dawn wydali 4 lutego 2022 roku EP-kę, pt. "Nightmare Frontier". Ukazała się ona w barwach Season of Mist. Na zawartość krążka złożyły się cztery utwory: "A Nightmare Slain", nowa wersja "Blacken the Sky", który pierwotnie znalazł się na demówce z 2006 roku, a także covery "Behind Space" In Flames i "Bewitched" Candlemass. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Charles Elliot, gitarzysta i wokalista kapeli.

29.09 - Warszawa, "Proxima"
30.09 - Katowice, "Fabryka Porcelany"

Komentarze
Dodaj komentarz »