zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lutego 2023

Grand Magus na "Summer Dying Loud 2022"

4.08.2022 19:45  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączył Grand Magus. Wcześniej swój udział potwierdziły Napalm Death, Watain, Asphyx, Master, Tiamat, Wolfbrigade, Conan, Night Demon, Dvne, Motorowl, Tides From Nebula, Mord'A'Stigmata, Ragehammer, Witchmaster, Truchło Strzygi, Gruzja, Chainsword, Wij, Moonstone, Drip of Lies, Fleshworld, Jad, Krzta, Narbo Dacal, Skov, Only Sons i Deszcz. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Grand Magus nadal ogrywa swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Wolf God". Premiera wydawnictwa miała miejsce 19 kwietnia 2019 roku, za sprawą Nuclear Blast. Sesja nagraniowa odbyła się w szwedzkim "Sweetspot Studio", pod okiem Staffana Karlssona. Okładkę przygotował Anthony Roberts, który współpracował już z zespołem przy "Triumph and Power" i "Sword Songs".

Zespół rozpoczął działalność w 1996 roku w Sztokholmie, wpierw pod nazwą Smack, by trzy lata później przemianować się na Grand Magus. Od początku trzon grupy tworzą JB Christoffersson na gitarze i wokalu oraz Fox Skinner na basie i wokalu wspomagającym. Debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Grand Magus", ujrzał światło dzienne w 2001 roku pod egidą Rise Above Records, z którą formacja związana była przez dekadę. Zmiana na stanowisku perkusisty nastąpiła dwukrotnie. Od 2012 roku za bębnami zasiada Ludwig Witt ze Spiritual Beggars.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztować będą 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »