zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 18 sierpnia 2022

Wideo z tekstem do "The Great Deceiver" In Flames

6.08.2022 10:14  autor: Verghityax, źródło: profil In Flames na Facebooku

In Flames wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "The Great Deceiver". Towarzyszy mu wideo z tekstem, które zrealizował Nick Hipa.

Ostatni longplay studyjny In Flames, pt. "I, the Mask", trafił do sprzedaży 1 marca 2019 roku, za sprawą Eleven Seven Music. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Howarda Bensona. Miksami zajął się Chris Lord-Alge, za mastering odpowiada Ted Jensen.

W 2021 roku z formacją rozstał się gitarzysta Niclas Engelin.

Zespół założył w 1990 roku gitarzysta Ceremonial Oath - Jesper Stromblad - jako projekt poboczny osadzony w bardziej melodyjnym obliczu death metalu. Trzy lata później muzyk odszedł z macierzystej formacji, tym samym poświęcając się w pełni In Flames. Skład uzupełnili gitarzysta Glenn Ljungstrom i basista Johan Larsson. Przygotowując się do zarejestrowania debiutanckiego albumu, pt. "Lunar Strain", Szwedzi nie mieli jeszcze wokalisty, zwrócili się więc z prośbą o pomoc do Mikaela Stanne z Dark Tranquillity. W roku 1995 do In Flames na stałe dołączył wokalista Anders Friden.

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku muzycy In Flames porzucili surowe brzmienie na rzecz nowocześniejszego, wydając albumy "Clayman" i "Reroute to Remain". Z czasem w twórczości grupy zaczęło się pojawiać coraz więcej czystych partii wokalnych, a także elementów eksperymentalnych.

W roku 2010 z In Flames odszedł założyciel Jesper Stromblad, borykający się wówczas z problemami osobistymi. Obecnie kapelę tworzą Anders Friden na wokalu, Bjorn Gelotte i Chris Broderick na gitarze, Tanner Wayne na perkusji i Bryce Paul na basie.

Przypominamy, że formacje In Flames, At The Gates, Imminence i Orbit Culture zapowiedziały europejską trasę koncertową. W Polsce zaplanowano jeden występ, odbędzie się on 15 listopada 2022 roku w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach.

15.11 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe"
Bilety: 199 zł (I pula), 219 zł (II pula) i 240 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »