zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 18 sierpnia 2022

Fish Basket, Aleph i Snake Eyes na "Gruzilla Festiwal 2022"

6.08.2022 14:24  autor: Verghityax, źródło: profil "Gruzilla Festiwal" na Facebooku

Do składu "Gruzilla Festiwal 2022" dołączyły formacje Fish Basket, Aleph i Snake Eyes. Wcześniej swój udział potwierdziły Horrorscope, Hostia, Inverted Mind, Stonerror, Trup i Slavenkust. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia w chorzowskiej "Leśniczówce".

Fish Basket to instrumentalna kapela, grająca progresywnego post-rocka. Grupa ma na swoim koncie debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Fish Basket". Ukazał się on 5 grudnia 2019 roku. Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, które zespół nagrał w "Green Farm Studio" oraz swojej salce prób. Miksami i masteringiem zajął się Rafał Kapusta.

Pomorska formacja Aleph nadal ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Kairos". Jego premiera miała miejsce 8 marca 2021 roku, za sprawą Galactic SmokeHouse. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Studio Ramtamtam". Za produkcję odpowiadają Rafał Serwatka i Michał Chełminacki, mastering z kolei wykonał Piotr Łukaszewski w "Custom34 Studio". Okładkę przygotowała Mara Nakama.

Thrashmetalowy Snake Eyes wznowił działalność wydawniczą w 2021 roku, po dziewięciu latach studyjnego milczenia. W międzyczasie w kapeli doszło do zmian w składzie - do Sewka i Hipisa dołączyli Art na drugiej gitarze, Oskar na perkusji i Marth na wokalu. Wpierw światło dzienne ujrzał singiel "Wounds Without Blood". Jeszcze w 2021 roku ukazał się split "Utarczka", wydany z Abnormal Sickness. 2 kwietnia 2022 roku Snake Eyes wydał swój drugi longplay studyjny, pt. "No One Left to Die". Miksami i masteringiem materiału zajął się Marek Szefer. Płyta trafiła do sprzedaży w barwach Defense Records.

27.08 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »