zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Mała scena na "Summer Dying Loud 2022"

12.08.2022 10:21  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Organizator "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim poinformował, że w tym roku po raz pierwszy odbywać się będzie na dwóch scenach. Jednocześnie ogłoszonych zostało dwanaście zespołów, które zagrają na małej scenie: Bismarck, Nytt Land, Dola, Loathfinder, Taxi Caveman, St. John, Fertile Hump, Izzy and the Black Trees, Las Trumien, Nightrun87, Hedone i Czarny Bez. Festiwal odbędzie się w dniach od 8 do 10 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Las Trumien promować będzie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Więcej śmierci". Premiera płyty miała miejsce 26 listopada 2021 roku za sprawą Piranha Music. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Las Trumien to formacja, w której skład wchodzą wokalista Mentor i J.D. Overdrive, były gitarzysta o.d.r.a. oraz sekcja rytmiczna Sicphorm.

Taxi Caveman zapowiedział premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Galactic Slope". Zamówienia będzie można zacząć składać 9 września 2022 roku. Wydawnictwo trafi do sprzedaży za sprawą Interstellar Smoke Records. Na "Galactic Slope" znajdą się dwie kompozycje, które zespół zarejestrował w "Mustache Ministry Studio" i "HighWave Studio". Za projekt okładki odpowiada Toxinfigure.

Dyskografię Loathfinder zamyka split z Amerykanami z Druj. Wydawnictwo, zatytułowane "Aspects of Oblation", ukazało się 1 listopada 2019 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na potrzeby splitu Loathfinder - z nowym perkusistą na pokładzie - zarejestrował trzy autorskie kompozycje. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Wywodzący się z Alaski Druj, funkcjonujący obecnie jako duet, nagrał dwa utwory. Powstały one w "Ossilegium Studio". Za miksy i mastering odpowiada Nick Morgan. Okładkę "Aspects of Oblation" przygotowała Aleksandra Goldmishn.

Zespół Dola promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Czasy". Premiera wydawnictwa miała miejsce 5 lipca 2021 roku nakładem należącej do kapeli wytwórni Widno Records. Materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio" pod okiem Piotra Wilmanowicza. Za miksy i mastering odpowiada Marek Przybyszewski. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Konstanty Mierzejewski z zespołu Diuna oraz Karolina Ćwiękała.

Fertile Hump promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Break Up Club". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 18 czerwca 2021 roku, za sprawą Anteny Krzyku. Materiał powstał w warszawskim "Mustache Ministry Studio". Produkcją zajął się Marcin Klimczak. Jest to ostatnie dokonanie Fertile Hump z Maćkiem Misiewiczem na perkusji - muzyk rozstał się z zespołem w styczniu 2021 roku. Jego miejsce za bębnami zajmie Tomasz Szkiela, gitarzysta formacji. Na okładce znalazło się zdjęcie wykonane przez Małgorzatę Popinigis.

Na dużej scenie wystąpią Napalm Death, Watain, Asphyx, Master, Tiamat, Wolfbrigade, Grand Magus, In the Woods..., Conan, Night Demon, Dvne, Motorowl, Tides From Nebula, Mord'A'Stigmata, Ragehammer, Witchmaster, Truchło Strzygi, Gruzja, Chainsword, Wij, Dom Zły, Moonstone, Drip of Lies, Fleshworld, Jad, Krzta, Narbo Dacal, Skov, Only Sons i Deszcz.

Karnety na "Summer Dying Loud 2022" nabyć można za cenę 159 zł, bilety jednodniowe kosztują 89 zł. Koszt pola namiotowego to 20 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »