zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

Mork wyda EP-kę "Den Svevende Festning"

15.08.2022 14:12  autor: Verghityax, źródło: Peaceville Records

Blackmetalowy Mork zapowiedział premierę EP-ki, zatytułowanej "Den Svevende Festning". Ukaże się ona 16 września 2022 roku, pod banderą Peaceville Records.

Na "Den Svevende Festning" znajdzie się sześć kompozycji. Utwór tytułowy oraz "Ormtunge" to niepublikowany wcześniej materiał pochodzący z sesji nagraniowej do albumu "Katedralen". "Fodt til a herske", który pierwotnie znalazł się na "Katedralen", na EP-ce pojawi się w nowej aranżacji. Reszta zawartości wydawnictwa to wykonania koncertowe.

Lista utworów:

1. Den Svevende Festning
2. Ormtunge
3. Fodt til a herske (Med Strykere)
4. Arv (Live)
5. Det siste gode i meg (Live)
6. Svartmalt (Live)

Mork to jednoosobowy projekt Thomasa Eriksena, powstały w 2004 roku w Halden. Debiutancką demówkę, pt. "Rota til ondskap", jak również wszystkie późniejsze dokonania, muzyk realizował sam, czasami korzystając jedynie z pomocy zaproszonych gości - na potrzeby poszczególnych kompozycji. W takim charakterze na płytach Mork wystąpili między innymi Nocturno Culto, Silenoz i Seidemann.

W 2017 roku Mork podpisał kontrakt z Peaceville Records, pod którego szyldem wydał reedycje wczesnych nagrań oraz kolejne albumy. Ostatnie wydawnictwo zespołu, a zarazem jego piąty longplay studyjny, pt. "Katedralen", trafiło do sprzedaży 5 marca 2021 roku. Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "Likkjelleren Studio" i "Rottehullet Studio". W sesji gościnnie udział wzięli Nocturno Culto, Dolk i Eero Poyry.

Przypominamy, że Mork zagra na dziewiątej edycji festiwalu "Niech Cisza Milczy". Odbędzie się ona 20 sierpnia 2022 roku na terenie "Ambasador Resort" w Pyskowicach. Na scenie zaprezentują się również H.EXE, Corruption, Jarun, In Hell's Duty, F.A.M., Azel's Mountain i As Night Falls.

Wstęp na festiwal "Niech Cisza Milczy" jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »