zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Stoned Jesus zagra w Krakowie

16.08.2022 10:18  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Ukraińska formacja Stoned Jesus zapowiedziała koncert w Krakowie. Odbędzie się on 25 sierpnia 2022 roku w klubie "Zaścianek". W charakterze supportu zaprezentuje się Fish Basket.

Stoned Jesus zapowiedział na 2023 rok premierę albumu "Fatherlight". Trafi on do sprzedaży pod banderą Season of Mist. W maju 2022 roku grupa wypuściła pierwszy singiel, pt. "Porcelain".

Stoned Jesus, Warszawa 4.04.2018, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak
Stoned Jesus, Warszawa 4.04.2018, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak

Dyskografię Stoned Jesus zamyka "Pilgrims", czwarty longplay studyjny w dorobku kapeli. Ujrzał on światło dzienne 7 września 2018 roku, nakładem Napalm Records. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował siedem autorskich kompozycji. Sesja nagraniowa miała miejsce w kijowskim studio "LipkyZvukoZapys".

Stoned Jesus powstał w 2009 roku w Kijowie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Igora Sidorenki. Pierwszy skład formacji uzupełnili Nikolaj na basie i Alexandr na perkusji. Rok później grupa wydała swój debiut studyjny, zatytułowany "First Communion". Wkrótce potem Igor Sidorenko rozstał się z sekcją rytmiczną i do Stoned Jesus dołączyli basista Sid i bębniarz Wadim. 13 marca 2012 roku nakładem Moon Records światło dzienne ujrzał następca "First Communion" - "Seven Thunders Roar".

Fish Basket to instrumentalna kapela, grająca progresywnego post-rocka. Grupa ma na swoim koncie debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Fish Basket". Ukazał się on 5 grudnia 2019 roku. Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, które zespół nagrał w "Green Farm Studio" oraz swojej salce prób. Miksami i masteringiem zajął się Rafał Kapusta.

25.08 - Kraków, "Zaścianek"
Start: 19:00
Bilety: 89 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »