zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 października 2022

Nie żyje Steve Grimmett, wokalista Grim Reaper

17.08.2022 14:30  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Steve Grimmett, wokalista Steve Grimmett's Grim Reaper i Lionsheart, a także nieistniejącego już Grim Reaper, zmarł 15 sierpnia 2022 roku. Miał 62 lata. Jego śmierć potwierdził Mark Grimmett, brat wokalisty.

Stephen Grimmett przyszedł na świat 19 sierpnia 1959 roku w Swindon. Swoją karierę rozpoczął w 1978 roku, zafascynowany zdobywającą popularność Nową Falą Brytyjskiego Heavy Metalu. Ze swoim pierwszym zespołem - o nazwie Medusa - zarejestrował dwie demówki. W 1982 roku Steve Grimmett dołączył do Grim Reaper, założonej przez gitarzystę Nicka Bowcotta kapeli. Skład uzupełnili Dave Wanklin na basie i Lee Harris na perkusji. Jeszcze w 1982 roku kwartet zwyciężył w bitwie zespołów, w której nagrodą główną był czas w studio nagrań. Demówka grupy trafiła w ręce Darryla Johnstona, co zaowocowało kontraktem z prowadzoną przez niego wytwórnią Ebony Records. Pod szyldem Grim Reaper ukazały się trzy longplaye studyjne: "See You in Hell", "Fear No Evil" i "Rock You to Hell". Sądowe batalie z wydawcą położyły kres istnieniu zespołu w 1988 roku.

Jeszcze w 1988 roku Steve Grimmett dostał angaż w Onslaught, zastępując Sy Keelera. Z grupą Nige'a Rocketta nagrał dwie EP-ki oraz longplaya, zatytułownego "In Search of Sanity". W 1990 roku wokalista odszedł z Onslaught i został członkiem heavymetalowego Lionsheart, w którym udzielał się aż do swojej śmierci.

W 2006 roku Steve Grimmett powrócił do repertuaru Grim Reaper, powołując w tym celu do życia Steve Grimmett's Grim Reaper. Dwa lata później dołączył on do międzynarodowego Grimmstine, a w roku 2011 roku, razem z dawnymi członkami Onslaught, założył The Sanity Days.

W styczniu 2017 roku, podczas trasy po Ameryce Południowej, Steve Grimmett nabawił się infekcji stopy. Wkrótce zakażenie przedostało się do kości. W rezultacie prawa noga wokalisty musiała zostać amputowana poniżej kolana, a on sam spędził ponad miesiąc w szpitalu w Ekwadorze. Pomimo swojej niepełnosprawności Steve Grimmett nie zaprzestał działalności koncertowej.

Komentarze
Dodaj komentarz »