zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 1 lutego 2023

Therion odwołał europejską trasę koncertową

18.08.2022 19:38  autor: Verghityax, źródło: profil Theriona na Facebooku

Therion odwołał planowaną na listopad i grudzień 2022 roku trasę koncertową po Europie. W Polsce zespół miał zagrać dwukrotnie: 29 listopada w Krakowie i 30 listopada w Warszawie.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Ze smutkiem zmuszeni jesteśmy stwierdzić, że koncertowanie w Europie wiąże się obecnie ze zbyt wielkim ryzykiem. Złożyły się na to szereg problemów z naszym agentem (którego dziś zwolniliśmy), absurdalnie wysokie koszty produkcji (które prawdopodobnie wzrosną jeszcze bardziej) oraz uzasadnione podejrzenia, co do powrotu restrykcji sanitarnych. Oznacza to, że planowana na rok 2022 trasa zostanie przełożona, a ogłoszone uprzednio występy odwołane. Przepraszamy fanów, którzy mogą się poczuć rozczarowani, a także tych, którzy już zakupili bilety (po zwrot pieniędzy zgłoście się, proszę, w miejscu zakupu).

Jeżeli do tego czasu wszystko wróci do normalności, ruszymy w trasę po Europie pod koniec przyszłego roku".

Dyskografię Theriona zamyka longplay "Leviathan". W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Marco Hietala, Mats Leven, Snowy Shaw, Noa Gruman, Bjorn Hoglund, Jonas Oijvall, Chiara Malvestiti, Taida Nazraić i Rosalia Sairem. Okładkę przygotował Thomas Ewerhard. Za miksy odpowiada Erik Martensson. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 stycznia 2021 roku w barwach Nuclear Blast Records.

Therion powstał w 1988 roku, od początku przewodzi mu Christofer Johnsson. Zespół rozpoczął działalność jako projekt deathmetalowy, debiutując w 1989 roku demówką "Paroxysmal Holocaust". Po wydaniu czterech longplayów studyjnych formacja całkowicie zmieniła styl, przechodząc na metal symfoniczny, czego wyrazem był "Theli" z 1996 roku. Album okazał się dla kapeli przełomowy pod względem komercyjnym.

Tagi: Therion
Komentarze
Dodaj komentarz »