zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Nie żyje David Andersson, gitarzysta Soilwork i The Night Flight Orchestra

16.09.2022 10:12  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

David Andersson, gitarzysta zespołów Soilwork, The Night Flight Orchestra i Gangs of Old Ladies, zmarł 14 września 2022 roku. Miał 47 lat. Choć bezpośrednia przyczyna zgonu nie została podana do wiadomości publicznej, pozostali muzycy poinformowali, że David Andersson zmagał się z chorobą psychiczną i alkoholową.

Soilwork, Zlin 23.11.2013, fot. Verghityax
Soilwork, Zlin 23.11.2013, fot. Verghityax

Carl David Natanael Andersson przyszedł na świat 25 lutego 1975 roku. Jako dwudziestolatek postanowił spróbować sił w branży muzycznej, jednak jego zespół rozpadł się po wydaniu kilku płyt. Wówczas David Andersson podjął studia medyczne i został lekarzem. W 2007 roku powrócił do muzyki, dołączając do formacji The Night Flight Orchestra, w której udzielał się również Bjorn "Speed" Strid. Oprócz tego, gitarzysta został zaangażowany do powermetalowego Mean Streak. W 2012 roku, gdy Peter Wichers po raz kolejny opuścił Soilwork, jego miejsce zajął David Andersson.

W trakcie swojej kariery David Andersson wystąpił na sześciu longplayach studyjnych The Night Flight Orchestra, pięciu Soilwork i dwóch Mean Streak.

Komentarze
Dodaj komentarz »