zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

Guantanamo Party Program zapowiedział czwarty album

29.09.2022 10:15  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Guantanamo Party Program i Arcadian Industry na Facebooku

Udostępniony został "Do D.N.A." - pierwszy singiel promujący czwarty album Guantanamo Party Program. Materiał zatytułowany po prostu "IV" ukaże się 5 listopada 2022 roku nakładem Arcadian Industry. Tego samego dnia zespół zagra we Wrocławiu.

Guantanamo Party Program założyli w 2006 roku muzycy udzielający się wcześniej w grupach Lost Road, Bonito, Wojtyła i Poltergeist. W pierwszych latach istnienia styl zespołu ewoluował w kierunku mieszanki post-hardcore'u i sludge'u. Po nagraniu debiutanckiego, wydanego w 2010 roku albumu, zatytułowanego po prostu "Guantanamo Party Program", znanego też jako "I", nastąpiła zmiana na stanowisku jednego z dwóch gitarzystów. Od tamtej pory kwintet zarejestrował materiał na długograje "II" z 2013 roku i "III" z 2017 roku. Wydane zostały też cztery splity: z Echoes of Yul i Sun for Miles, z We Are Idols, z Suffering Mind i z Hard to Breathe.

Obecnie grupę tworzą: Dariusz Liboski, Wojciech Feret, Jakub Przybyłek, Grzegorz Sontowski oraz, jako najnowszy nabytek, Grzegorz Dygoń z zespołu Lie After Lie. Za okładkę "IV" odpowiada Among Scratches. Część zdjęć na potrzeby albumu wykonano techniką solarigrafii.

W dniu premiery "IV", we wrocławskim "Centrum Reanimacji Kultury", odbędzie się release party. Oprócz Guantanamo Party Program wystąpią zespoły Deszcz, Las Trumien i Dice Deal.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?