zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 3 grudnia 2023

Pożegnalna trasa The Sixpounder

30.09.2022 10:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Sixpounder na Facebooku

Szykujący się do zakończenia działalności The Sixpounder ogłosił szczegóły pożegnalnej trasy koncertowej. W listopadzie 2022 roku zespół wystąpi w Krakowie, Krośnie, Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. Na scenach zaprezentują się również Black River, Moyra, Klangor i Dirtred.

The Sixpounder, Bydgoszcz 30.07.2021, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
The Sixpounder, Bydgoszcz 30.07.2021, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

Metalowy zespół The Sixpounder powstał w 2006 roku we Wrocławiu. W dorobku ma trzy albumy. Skomponowane przez grupę utwory znalazły się też w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" z 2017 roku. Trzy lata wcześniej formacja wzięła udział w programie telewizyjnym "Must Be the Music". Od 2019 roku zespół działa w składzie: basista Paweł "Paul Shrill" Ostrowski, wokalista Filip "Frantic Phill" Sałapa, perkusista Artur "Jeff Vader" Konarski i gitarzysta Piotr "Sooloo Jr." Solnica.

W kwietniu 2022 roku The Sixpounder ogłosił, że po wydaniu jesienią swojego czwartego albumu i po zaplanowanych koncertach zakończy działalność. Po rozwiązaniu zespołu muzycy zamierzają się udzielać w innych projektach.

Tytuł pożegnalnego albumu miał brzmieć "Killer King", grupa zmieniła go jednak na "Can We Fix the World?". Na długograju znajdą się m.in. kompozycje "Anthem", "We Are No More", "Monsters", "Sickening", "Disconnected" oraz dwa wyprodukowane przez Jarosława Barana single z 2021 roku: "Life Is Killing Me" i "Butchers". Jako dodatkowa wokalistka w jednym utworze wystąpi Margo z zespołu Moyra. Czwarty album muzycznie ma być odmienny od wcześniejszych. Chęć wykonywania materiału niepasującego do metalowej stylistyki i wizerunku członkowie The Sixpounder wskazali jako jedną z przyczyn decyzji o rozwiązaniu zespołu. Album mają promować teledyski do "Sickening" i "Disconnected".

Wraz ze szczegółami pożegnalnej trasy zespół ogłosił: "Nasza przygoda powoli dobiega końca, ale zanim opadnie kurtyna, przekażemy w Wasze ręce nasz najnowszy album 'Can We Fix the World?'. Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego materiału, zarówno jeśli chodzi o kompozycje, jak i brzmienie, które uzyskaliśmy. Ten album pozwolił nam się rozwinąć zarówno od strony muzycznej, ale również mentalnej, dlatego już nie możemy się doczekać, by zaprezentować go Wam na scenie!".

"The Sixpounder się nie rozpada. Nasza przyjaźń się tutaj zaczęła, a prawdziwa przyjaźń się nigdy nie kończy. A więc, 'nigdy nie mów nigdy', być może kiedyś ponownie zapalimy światło i zobaczymy się z Wami na scenie".

Bilety na większość koncertów mających się odbyć w ramach pożegnalnej trasy trafiła już do sprzedaży.

4.11 - Kraków, "Zaścianek" (+ Dirtred)
Bilety: od 50 zł

5.11 - Krosno, "Rock Klub Iron" (+ Klangor)
Bilety: od 50 zł (przedsprzedaż)

19.11 - Wrocław, "Agora" (+ Moyra, Klangor)
Bilety: od 50 zł (przedsprzedaż)

25.11 - Gdynia, "Ucho" (+ Black River)
Bilety: od 60 zł (przedsprzedaż)

26.11 - Warszawa, "Voodoo" (+ Black River)
Bilety: od 60 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »