zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

Alcest wystąpi w Krakowie

1.10.2022 10:17  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Alcest ogłosił swój jedyny koncert w Polsce w ramach trasy "Spiritual Instinct Tour 2022". Odbędzie się on 11 października w krakowskim "Hype Parku".

Alcest nadal promuje swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Spiritual Instinct". Płyta trafiła do sprzedaży 25 października 2019 roku pod banderą Nuclear Blast Records. "Spiritual Instinct" jest pierwszym dokonaniem Francuzów dla Nuclear Blast Records. Wcześniej grupa była związana z niemiecką Prophecy Productions. Materiał na album zrealizowany został w "Drudenhaus Studio". Za projekt okładki odpowiada Fortifem.

Alcest powstał w 1999 roku jako blackmetalowy projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Neige'a. Wkrótce muzyk zaangażował do pomocy gitarzystę La Sale Famine de Valfunde z Peste Noire oraz basistę Argotha. Debiutancka demówka, pt. "Tristesse hivernale", ukazała się w 2001 roku na kasecie magnetofonowej. Po roku współpracy Neige rozstał się dotychczasowym składem i przez niemal dekadę kontynuował działalność sam. W tym czasie styl gry Alcest ewoluował w stronę post-metalu i shoegaze.

11.10 - Kraków, "Hype Park"
Start: 19:30
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Alcest
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?