zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 grudnia 2022

Teledysk do tytułowego "Sweet Evil Sun" Candlemass

1.10.2022 14:58  autor: Verghityax, źródło: profil Candlemass na Facebooku

Candlemass udostępnił teledysk do "Sweet Evil Sun", tytułowego utworu ze swojego trzynastego longplaya studyjnego. Ukaże się on 18 listopada 2022 roku, pod banderą Napalm Records.

Na "Sweet Evil Sun" znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nox Studio" w Sztokholmie. Za produkcję odpowiada Marcus Jidell. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięła Jennie-Ann Smith z Avatarium. Projekt okładki przygotował Erik Rovanpera.

Lista utworów:

1. Wizard of the Vortex
2. Sweet Evil Sun
3. Angel Battle
4. Black Butterfly
5. When Death Sighs
6. Scandinavian Gods
7. Devil Voodoo
8. Crucified
9. Goddess
10. A Cup of Coffin (Outro)

Dyskografię Candlemass zamyka EP-ka "The Pendulum", na której znalazły się niepublikowane wcześniej utwory, zrealizowane przez zespół podczas sesji nagraniowej do "The Door to Doom". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 marca 2020 roku za sprawą Napalm Records.

"The Door to Doom" to dwunasty longplay studyjny w dorobku Candlemass. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował osiem autorskich kompozycji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 lutego 2019 roku za sprawą Napalm Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z wokalistą Johanem Langquistem od czasu "Epicus Doomicus Metallicus" z 1986 roku.

Johan Langquist dołączył do Candlemass w 1986 roku na potrzeby sesji nagraniowej do debiutanckiego longplaya, pt. "Epicus Doomicus Metallicus". Materiał zarejestrowany został w "Thunderload Studios", produkcją zajął się Ragne Wahlquist z Heavy Load. Płyta trafiła do sprzedaży 10 czerwca 1986 roku za sprawą Black Dragon Records. Pomimo licznych prób, muzykom Candlemass nie udało się wówczas zatrzymać Johana Langquista w kapeli. Wkrótce Szwedzi zaangażowali na stanowisko wokalisty Messiah Marcolina.

Tagi: Candlemass
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Co byś zrobił z dużymi, 40-letnimi, sprawnymi kolumnami głośnikowymi znalezionymi w swoim domu?