zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 maja 2024

Harmonogram siódmej edycji "Black Waves Fest"

3.10.2022 20:37  autor: Verghityax, źródło: blackwavesfest.pl

Organizator siódmej edycji "Black Waves Fest" udostępnił harmonogram wydarzenia. Odbędzie się ono 8 października 2022 roku w "Jarocińskim Ośrodku Kultury" w Jarocinie. Na scenie zaprezentują się Azarath, Wolvennest, Sunnata, Redemptor, Chainsword i Zgroza.

17:30: Zgroza
18:20: Chainsword
19:25: Sunnata
20:40: Redemptor
21:45: Wolvennest
23:10: Azarath

Azarath ogrywa "Saint Desecration", siódmy longplay studyjny w swojej karierze. Album ukazał się 27 listopada 2020 roku, pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Tall Pine Records" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonał Brad Boatright w "Audiosiege". Obraz na potrzeby okładki namalowała Marta Promińska. Limitowaną edycję wydania CD wieńczy dodatkowy utwór, zatytułowany "Pure Hate" - gościnnie zaśpiewał w nim Killer ze Stillborn.

W 2017 roku z zespołem rozstał się gitarzysta i wokalista Necrosodom. Od tego czasu zastępuje go Skullripper z Embrional.

Belgijska formacja Wolvennest ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Temple". Jego premiera miała miejsce 5 marca 2021 roku za sprawą Van Records. "Temple" jest albumem dwupłytowym. Materiał został zmiksowany w "Opus Magnum Studios". Okładkę przygotowała Meike Hakkaart. W sesji nagraniowej gościnnie wziął udział King Dude - użyczył on swego głosu w utworze "Succubus".

Wolvennest założony został w 2013 roku z inicjatywy trzech gitarzystów: Michela Kirby, Marca DeBackera i Corvusa Von Burtle. Trzy lata później muzycy wypuścili swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Wolvennest". Powstał on z pomocą Albina Juliusa i Marthynny z Der Blutharsch and The Infinite Church Of The Leading Hand.

Wkrótce zespół uzupełnili wokalistka Sharon Shazzula, basista John Marx i perkusista Jason Van Gullick. Jako sekstet grupa zarejestrowała w "Forbidden Frequencies" materiał na swój drugi longplay, pt. "Void". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Deha, który współpracował już z Wolvennest przy poprzedniej płycie.

Redemptor promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Agonia". Jego premiera odbyła się 3 grudnia 2021 roku, pod banderą Selfmadegod Records. Na albumie znalazło się dziewięć kompozycji, które zmiksował i zmasterował Tomasz "Zed" Zalewski. Okładkę przygotował Michał "Xaay" Loranc, wokalista grupy.

"Agonia" to pierwsze dokonanie Redemptora z Kamilem Stadnickim w roli basisty - zastąpił on na tym stanowisku Piotra Tokarza. Partie perkusji sesyjnie zarejestrował Daniel Rutkowski.

Sunnata promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Burning in Heaven, Melting on Earth". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 26 lutego 2021 roku. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nebula Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Za opracowanie szaty graficznej odpowiadają Adam Bejnarowicz i Weronika Odziomek.

Sunnata powstała w 2013 roku w Warszawie - wcześniej ten sam skład funkcjonował pod nazwą Satellite Beaver. Debiutancki singiel kwartetu, pt. "Asteroid", ujrzał światło dzienne w styczniu 2014 roku. Dwa miesiące później formacja wydała własnym sumptem "Climbing the Colossus", swój pierwszy longplay.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Chainsword to warszawski kwintet, w skład którego wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Virulent Scourge, Sun No More, Licorea i Tankograd. Debiutancki singiel Chainsword, pt. "Faceless Tormentor", ujrzał światło dzienne w 2018 roku.

Blackmetalowa Zgroza przyjedzie ze swoim pierwszym longplayem studyjnym, pt. "Życie to zmysł, o którym zapomniano". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zespół wydał 24 grudnia 2020 roku. W składzie znajdują się: perkusista Zmor z zespołu Proch, gitarzysta Antris z grupy Lilla Veneda i wokalistka Kyriake.

8.10 - Jarocin, "Jarociński Ośrodek Kultury"
Start: 17:30
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »