zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Therion pokazał wideo do "Marijin Min Nar"

3.10.2022 15:28  autor: Verghityax, źródło: profil Theriona na Facebooku

Therion opublikował teledysk do "Marijin Min Nar", trzeciego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Leviathan II". Premiera albumu planowana jest na 28 października 2022 roku, pod egidą Atomic Fire Records.

Na "Leviathan II" znajdzie się jedenaście kompozycji. W "Pazuzu" gościnnie zaśpiewał Erik Martensson, który odpowiada również za miksy i mastering całego materiału.

Lista utworów:

1. Aeon of Maat
2. Litany of the Fallen
3. Alchemy of the Soul
4. Lunar Coloured Fields
5. Lucifuge Rofocale
6. Marijin Min Nar
7. Hades and Elysium
8. Midnight Star
9. Cavern Cold as Ice
10. Codex Gigas
11. Pazuzu

Dyskografię Theriona zamyka "Leviathan". W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Marco Hietala, Mats Leven, Snowy Shaw, Noa Gruman, Bjorn Hoglund, Jonas Oijvall, Chiara Malvestiti, Taida Nazraić i Rosalia Sairem. Okładkę przygotował Thomas Ewerhard. Za miksy odpowiada Erik Martensson. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 stycznia 2021 roku w barwach Nuclear Blast Records.

Therion powstał w 1988 roku, od początku przewodzi mu Christofer Johnsson. Zespół rozpoczął działalność jako projekt deathmetalowy, debiutując w 1989 roku demówką "Paroxysmal Holocaust". Po wydaniu czterech longplayów studyjnych formacja całkowicie zmieniła styl, przechodząc na metal symfoniczny, czego wyrazem był "Theli" z 1996 roku. Album okazał się dla kapeli przełomowy pod względem komercyjnym.

Tagi: Therion
Komentarze
Dodaj komentarz »