zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Messa miała wypadek drogowy

4.10.2022 20:36  autor: Verghityax, źródło: profil Messy na Facebooku

W nocy z 1 na 2 października 2022 roku doszło do wypadku drogowego z udziałem członków włoskiego zespołu Messa. Grupa wracała z Nicei po koncercie, który odbył się w klubie "Altherax Music". Do kolizji doprowadził kierowca jadący przeciwległym pasem ruchu. Członkowie grupy odnieśli obrażenia, nie było ofiar śmiertelnych.

Messa, Wrocław 11.05.2019, fot. Verghityax
Messa, Wrocław 11.05.2019, fot. Verghityax

W oświadczeniu Messy czytamy: "Ukończywszy trasę koncertową, wracaliśmy do domu, kiedy przytrafił nam się wypadek. Jadący z naprzeciwka kierowca zjechał na nasz pas ruchu i zderzył się z nami czołowo. Nikt nie zginął, aczkolwiek nasz minibus uległ zniszczeniu, a niektórych z nas czekają operacje. Żyjemy, lecz minie kilka miesięcy, zanim wrócimy do zdrowia. Ulga, jaką odczuliśmy, słysząc nawzajem swoje głosy tuż po wypadku, to coś, czego prędko nie zapomnimy".

Zespół można wspomóc - celem pokrycia kosztów leczenia i zniszczonego sprzętu - za pośrednictwem oficjalnej zbiórki.

Messa promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Close". Ukazał się on 11 marca 2022 roku, za sprawą Svart Records. Na "Close" znalazło się dziesięć kompozycji, które poddano masteringowi w "Outside Inside Studio". Na okładce wykorzystano zdjęcie autorstwa E. M. Schutza przedstawiające rytualny taniec Nakh. Fotograf wykonał je w latach 30. XX wieku w Algierii.

Messa powstała w 2014 roku we włoskiej miejscowości Cittadella. Zespół od początku tworzą Sara na wokalu, Mark Sade na gitarze i basie, Alberto na gitarze prowadzącej i Mistyr na perkusji. Dwa lata później kwartet wypuścił swój debiutancki album studyjny, pt. "Belfry", który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyki. "Feast for Water" - drugi longplay Włochów - ujrzał światło dzienne 6 kwietnia 2018 roku pod egidą Aural Music.

Tagi: Messa
Komentarze
Dodaj komentarz »