zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Teledysk The Sixpounder z wokalistą Nocnego Kochanka

20.10.2022 09:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Sixpounder na Facebooku

Za pośrednictwem Crimson Skies Music grupa The Sixpounder opublikowała singiel "Burn Like Sun". Jako dodatkowy wokalista w utworze i towarzyszącym mu teledysku wystąpił Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek. Singiel pochodzi z pożegnalnego albumu The Sixpounder - mającego się ukazać jesienią 2022 roku "Can We Fix the World?". W listopadzie formacja wystąpi w Krakowie, Krośnie, Wrocławiu, Gdyni i Warszawie.

Metalowy zespół The Sixpounder powstał w 2006 roku we Wrocławiu. W dorobku ma trzy albumy. Skomponowane przez grupę utwory znalazły się też w filmie fabularnym "Gotowi na wszystko. Exterminator" z 2017 roku. Trzy lata wcześniej formacja wzięła udział w programie telewizyjnym "Must Be the Music". Od 2019 roku zespół działa w składzie: basista Paweł "Paul Shrill" Ostrowski, wokalista Filip "Frantic Phill" Sałapa, perkusista Artur "Jeff Vader" Konarski i gitarzysta Piotr "Sooloo Jr." Solnica.

W kwietniu 2022 roku The Sixpounder ogłosił, że po wydaniu jesienią swojego czwartego albumu i po zaplanowanych koncertach zakończy działalność. Po rozwiązaniu zespołu muzycy zamierzają się udzielać w innych projektach.

Tytuł pożegnalnego albumu miał brzmieć "Killer King", grupa zmieniła go jednak na "Can We Fix the World?". Na długograju znajdą się m.in. kompozycje "Anthem", "We Are No More", "Monsters", "Sickening", "Disconnected", "Burn Like Sun" z udziałem wokalisty Krzyśka Sokołowskiego z Nocnego Kochanka, "Life Is Killing Me" i "Butchers". Dwie ostatnie z nich opublikowane zostały jako single w 2021 roku. Jako dodatkowa wokalistka w jednym utworze wystąpi Margo z zespołu Moyra. Czwarty album muzycznie ma być odmienny od wcześniejszych. Chęć wykonywania materiału niepasującego do metalowej stylistyki i wizerunku członkowie The Sixpounder wskazali jako jedną z przyczyn decyzji o rozwiązaniu zespołu. Album mają promować m.in. teledyski do "Sickening" i "Disconnected".

Pożegnalna trasa The Sixpounder obejmie pięć miast.

4.11 - Kraków, "Zaścianek" (+ Dirtred)
Wejście: 18:30
Start: 19:30
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

5.11 - Krosno, "Rock Klub Iron" (+ Klangor)
Bilety: od 50 zł (przedsprzedaż)

19.11 - Wrocław, "Agora" (+ Moyra, Klangor)
Bilety: od 50 zł (przedsprzedaż)

25.11 - Gdynia, "Ucho" (+ Black River)
Bilety: od 60 zł (przedsprzedaż)

26.11 - Warszawa, "Voodoo" (+ Black River)
Bilety: od 60 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »