zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

The Sixpounder wydał "Can We Fix the World?"

4.11.2022 09:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Sixpounder na Facebooku

Dzień przed rozpoczęciem pożegnalnej trasy koncertowej, The Sixpounder opublikował w formie cyfrowej swój ostatni album. Premiera "Can We Fix the World?" odbyła się 3 listopada 2022 roku. Za wydanie materiału, również na płytach kompaktowych, odpowiada Crimson Skies Music. Do końca miesiąca grupa wystąpi w Krakowie, Krośnie, Wrocławiu, Gdyni i Warszawie.

Metalowy zespół The Sixpounder powstał w 2006 roku we Wrocławiu. W dorobku ma cztery albumy. Skomponowane przez grupę utwory znalazły się też w filmie fabularnym "Gotowi na wszystko. Exterminator" z 2017 roku. Trzy lata wcześniej formacja wzięła udział w programie telewizyjnym "Must Be the Music". Od 2019 roku zespół działa w składzie: basista Paweł "Paul Shrill" Ostrowski, wokalista Filip "Frantic Phill" Sałapa, perkusista Artur "Jeff Vader" Konarski i gitarzysta Piotr "Sooloo Jr." Solnica.

W kwietniu 2022 roku The Sixpounder ogłosił, że po wydaniu jesienią swojego czwartego albumu i po zaplanowanych koncertach zakończy działalność. Po rozwiązaniu zespołu muzycy zamierzają się udzielać w innych projektach.

Tytuł pożegnalnego albumu miał brzmieć "Killer King", grupa zmieniła go jednak na "Can We Fix the World?". Czwarty długograj formacji zapowiedziany został jako muzycznie odmienny od wcześniejszych. Chęć wykonywania materiału niepasującego do metalowej stylistyki i wizerunku członkowie The Sixpounder wskazali jako jedną z przyczyn decyzji o rozwiązaniu grupy.

Jako goście udział w sesji nagraniowej wzięli Piotrek Lewandowski i Grzegorz Palka, którzy wykonali solówki odpowiednio do utworów "We Are No More" i "Anthem", oraz wokaliści: Margo z zespołu Moyra wystąpiła w "We Are All Dead", a Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka i Jarek Błandzinski - w "Burn Like Sun".

Lista utworów:

1. We Are No More
2. Monsters
3. Butchers
4. Disconnected
5. Life Is Killing Me
6. Cloud Nine
7. Sickening
8. We Are All Dead
9. Anthem
10. Burn Like Sun

Pożegnalna trasa The Sixpounder obejmie pięć miast.

4.11 - Kraków, "Zaścianek" (+ Dirtred)
Wejście: 18:30
Start: 19:30
Bilety: 60 zł (w dniu koncertu)

5.11 - Krosno, "Rock Klub Iron" (+ Klangor)
Wejście: 18:00
Start: 19:00
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

19.11 - Wrocław, "Agora" (+ Moyra, Klangor)
Bilety: od 50 zł (przedsprzedaż)

25.11 - Gdynia, "Ucho" (+ Black River)
Bilety: od 60 zł (przedsprzedaż)

26.11 - Warszawa, "Voodoo" (+ Black River)
Bilety: od 60 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »